درنگ: شرکت نیسان تصمیم دارد یکی از جدید‌ترین خودروهای خود را با گزینه انتخابی یک پهپاد تعقیب‌کننده در اختیار مشتریانش قرار دهد. ایکس تریل نسیان که در گروه خودروهایSUV  خانواده این شرکت قرار دارد، از این پس در قالب بسته‌ای انتخابی به نام ایکس اسکیپ به همراه پهپادی تعقیب‌کننده به فروش خواهد رفت.

اگرچه نیسان پیش از این با هیچ‌یک از خودروهای خود گزینه پهپاد را ارائه نکرده‌بود،‌اما در گذشته بررسی‌هایی روی موضوع پهپهاد‌هایی که همه‌جا به دنبال خودرو حرکت می‌کنند انجام داده‌بود.

  ابرخودروی تمام برقی؛ رقیب جدید تسلا
  ۵ توصیه مفید برای خرید خودرو

پهپاد به کار گرفته شده در بسته ایکس اسکیپ از خانواده  Parrot Bebop 2 است اما با برند نیسان و به همراه یک کنترل‌کننده و عینک ویژه شخص اول عرضه می‌شود. حداکثر زمان پرواز این پهپاد ۲۵ دقیقه است و پس از پایان پرواز می‌توان آن را در بسته‌ای درون خودرو جا داد.

پهپاد درواقع گزینه‌ای انتخابی و لوکس برای ایکس تریل نیسان است تا راننده بتواند مسیری که در آن می‌راند را از زاویه‌ای دیگر ببیند، به ویژه افرادی که از ایکس تریل برای سفرهای ماجراجویانه استفاده می‌کنند.

بسته ایکس اسکیپ علاوه بر پهپاد از مسیریابی ماهواره‌ای، سان روف ۳۶۰ درجه و ریل‌های سقفی برای قرار دادن دوچرخه برخوردار است.