درنگ: برخی از غذاهایی که به طور منظم می‌خورید می‌تواند روی سطح میل جنسی شما تأثیر بگذارد. در اینجا به پنج غذا که میل جنسی مردان را کاهش می‌دهد اشاره می‌کنیم.

کورن فلکس‌ها
اگر شما در حال برنامه‌ریزی برای صبحانه خود در رختخواب هستید، ممکن است بخواهید در انتخاب کورن فلکس تجدید نظر کنید. با توجه به پست سای تmentalfloss.com در سال ۲۰۱۵، ممکن است کورن فلکس‌ها بخشی از یک رژیم غذایی نامناسب باشد که می‌تواند باعث کاهش میل جنسی افراد شود.

شیرین بیان
این گیاه شیرین اغلب برای ساخت آبنبات و برخی از دمنوش‌های گیاهی و سایر نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود. گیاه شیرین بیان حاوی فیتواستروژن است که ثابت شده بر سیستم غدد درون ریز تاثیر می‌گذارد. مصرف شیرین بیان سبب کاهش سطوح تستسترون که میل جنسی را تقویت می‌کند می‌شود.

سویا
دانه‌های سویا سرشار ازمواد مغذی مانند پروتئین و ویتامین‌های A و B هستند. دانه‌های سویا را می‌توان به شکل‌های مختلفی یافت. مانند: شیر سویا، توفو (پنیر تهیه شده از شیرسویا)، تمپه، ناتو، میسو، شویو و تاماری و همچنین در بسیاری از غذاهای فرآوری نیز مصرف می‌شوند. مصرف بیش از حد سویا سبب کاهش سطح تستسترون می‌شود.

نعنا
نعنا یکی از شناخته شده‌ترین گیاهان دارویی است و دارای خواصی مانند بهبود عملکرد سیستم گوارش، ضد عفونی کننده، نیرو بخش و مقوی و… است. اما می‌تواند پیامدهایی مانند کاهش میل جنسی را نیز در بر داشته باشد پس به جای استفاده از قرص نعناع برای خوشبو کردن دهان‌تان بیشتر مسواک بزنید‍!

گنه گنه
کینین یا گنه گنه به عنوان یک عامل طعم دهنده در آب تونیک (نوشیدنی گازدار دارای کینین) و بعضی از نوشیدنی‌ها به کار می‌رود و به طور طبیعی از پوست درخت سین کونا استخراج شده و برای قرن‌ها به جهت خواص ضد مالاریایی آن استفاده شده است. متأسفانه این گیاه نیز بر عملکرد جنسی اثر می‌گذارد بنابراین پیش از استفاده بیش از حد تونیک‌ها بیشتر فکر کنید.