2018-bmw-x3

طراحی بیرونی سری جدید جایی است که بیشترین بهبود‌ها رخ داده است٬ لبه‌های شکسته و تیز سری پیشین جای خود را به لبه‌هایی با طراحی مدرن‌تر و برآمده عوض کرده‌اند. بیشترین تغییر ظاهری را می‌توان در جلو پنجره نسل سوم شاهد بود که طراحی بزرگ‌تر و خشن‌تر از قبل دارد٬ جلو پنجره‌های جدید از سیستم آیرودینامیک فعال نیز بهره می‌برد. همچنین طراحی مجدد چراغ‌ها و مه شکن‌های جلو چهره‌ای بالغ‌تر به خودرو داده‌اند.

2018-bmw-x3-2 2018-bmw-x3-17

 

 

ممکن است در نگاهی سریع به عقب این دو نسل تغییر خاصی به نظر نیاید و آن‌ها کاملا یکسان باشند٬ اما نمی‌توان از چراغ‌های تمام ال‌ای‌دی جدید چشم پوشی کرد. اما داخل کابین جایی است که می‌توان بیشترین تغییر را در اتمسفر خودرو حس کرد. مواد با کیفیت‌تر به کار گرفته شده٬ ابزار تمام دیجیتال چند عملکردی جدید٬ صفحه نمایش لمسی بزرگ‌تر که به چندین برنامه جدید مجهز شده و از فرمان‌های اشاره‌ای بهره می‌برد که در کنار سقف شیشه‌ای پانورامیک برای ایجاد حس مدرن‌تر و به روزتر دست به دست هم می‌دهند.

2018-bmw-x3-8

در حالی که با وجود این تغییرات هنوز نسل سوم خیلی با نسل پیشین تفاوتی ندارد اما در واقع خودرویی باهوش‌تر همراه با تکنولوژی‌های پیشرفته است که باعث می‌شود بتوان آن را نسل جدید نامید. به عنوان مثال بسته کمک یار رانندگی امکاناتی نظیر شناسایی فعال نقاط کور خودرو٬ هشدار خروج از خط٬ کروز کنترل فعال هوشمند که می‌تواند خودرو را در صورت نیاز متوقف کند٬ را دارا است. همچنین سیستم‌هایی مانند هشدار تصادف از جلو٬ هشدار موانع شهری و امنیت افراد پیاده را هم می‌توان نمونه‌هایی از تجهیزات اپشنال این SUV دانست.

2018-bmw-x3-3

نسل سوم را می‌توان با پیکج اسپرت M40i نیز سفارش داد که موتور ۳ لیتری با توان ۳۵۵ اسب بخار قدرت را دارا است. اگر هم این میزان قدرت توجه شما را جلب نکرده٬ خبر خوب این است که X3 M پر قدرت‌تری هم در راه است. در ادامه‌ می‌توانید ویدیو تغییرات بیشتر این سری همراه با عکس‌هایی از X3 جدید را در نمایشگاه فرانکفورت آلمان مشاهده کنید.