اول از همه برای اینکه خیال همه راحت شود٬ در این تعقیب و گریز که به تازگی در شمال اهایو انجام شده هیچ کس صدمه ندیده است٬ به جز اینکه یک پسربچه ۱۰ ساله برای کمی تفریح دلش را به خیابان و جاده می‌زند. البته باعث خوشحالی است که حتی خود پسربچه هم آسیبی ندیده است ولی این ماجرا فشار و آسیب روحی شدید به والدین پسربچه وارد کرده است.

این پسر بار اولی نبوده که به چنین کاری دست می‌زند و ماشین را به سمت اتوبان می‌راند

ماجرا از این قرار است که خواهر پسربچه زمانی که در حال آماده شدن برای رساندن او به مدرسه بوده طاقت پسر به سر می‌آید و تصمیم می‌گیرد که ماشین دوست مادرش را قرض بگیرد یا بهتر است بگوییم٬ بدزدد و به رانندگی در بزرگراه برود. در همین موقع مادرش متوجه موضوع می‌شود و به سرعت سوار ماشین خودش می‌شود و به تعقیب پسرش می‌افتد.

 

پسربچه در ساعت ۹:۳۰ صبح به جاده های بین ایالاتی می رسد و پایش را بر روی گاز فشار می دهد. خوشبختانه او سوار بر تویوتا آوالون مدل ۲۰۰۴ بوده و نمی توانسته به سرعت عجیب و غریبی دست یابد اما حتی با این حال او توانست به سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت در موقع تعقیب برسد که خود بسیار ترسناک است. او پلیس را مجبور کرد که نزدیک به ۸۰ کیلومتر ماشینش را بعد از عبور از سه شهر تعقیب کند٬ بالاخره پلیس هم توانست با کمک موانع و ترافیک موجود دو طرف خودرو را محاصره کند و راه های فرار را ببندد. مادرش هم به موقع خودش را به صحنه رساند و از لگدباران شدن پلیس توسط پسرش جلوگیری کرد.

او توانست به سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت در موقع تعقیب برسد که خود بسیار ترسناک است. او پلیس را مجبور کرد که نزدیک به ۸۰ کیلومتر ماشینش را بعد از عبور از سه شهر تعقیب کند.

احتمال وقوع چنین حوادثی مخصوصا توسط پسربچه ها نادر نیست و آن ها باید یک سری موارد را از طریق دیگری یاد بگیرند٬ اما این پسر بار اولی نبوده که به چنین کاری دست می زند و ماشین را به سمت اتوبان می راند. دو هفته قبل هم ( بله دو هفته پیش!) او کاری مشابه را با ماشین مادرش انجام داده بود٬ و در کناره ی بزرگراه با سه لاستیک پنچر متوقف شده بود.

 

به دلیل پایین بودن سن پسربچه پلیس فقط توانسته لیست بلند بالایی از مخارج را برای والدین پسر درست کند٬ پدر او که مقصر را بازی های ویدیویی می داند که پسرش انجام داده و خواسته تا آن ها را تقلید کند٬ اما سوال اصلی اینجاست که آیا باز هم شاهد چنین اتفاقی از او خواهیم بود و یا والدینش راه حلی پیدا خواهند کرد ؟

 

در ادامه می توانید ویدیو مربوط به این تعقیب و گریز را مشاهده کنید.

نظر شما در این باره چیست و اگر شما به جای والدین بودید چه راه حلی را پیش می گرفتید ؟