درنگ: رویداد صبح خلاق (Creative Mornings) از سال ۲۰۰۸ توسط تینا راس اِیزنبرگ (Tina Roth-Eisenberg) طراح سوئیسی پایه‌گذاری شد. رویدادی که ساختار بسیار ساده‌ای دارد. صرف صبحانه و شنیدن یک سخنرانی ۲۰ دقیقه‌ای به صورت رایگان در یک جمعه از هر ماه میلادی.

صبح خلاق تهران رویدادی است که به‌صورت همزمان در بیش از ۱۷۰ شهر دنیا برگزار می‌شود و هدف آن فراهم‌آوردن فضایی به‌ جهت بروز شکوفایی و خلاقیت‌های نهفته‌ درونی افراد جامعه است. پنجمین دوره از این رویداد در روز جمعه ۳ شهریورماه با استقبال بسیار بالاتری نسبت به دوره‌های قبل برگزار شد و تمامی بلیت‌های عمومی این رویداد که به صورت آنلاین عرضه می‌شود، در ۲۷ ثانیه رزرو شد و بیش از ۱۴۰ نفر نیز در لیست انتظار قرار گرفتند.

creative mornings صبح خلاق تهران

سخنرانی صبح خلاق هر ماه پیرامون یک موضوع جهانی در همه‌ شهرهای برگزارکننده دنیا انجام می‌شود. ششمین رویداد صبح خلاق تهران نیز با موضوع جهانی «هم‌دردی» روز جمعه ۳۱ شهریورماه با سخنرانی پرویز پرستویی هنرمند محبوب سینمای ایران برگزار می‌شود. حافظه‌ سینمایی ما با بازی‌های ماندگار و شگفتی‌آور این مرد گره خورده است و با نقش‌های او لبخند بر صورتمان نقش بسته و اشک از چشمان‌مان جاری شده. پرویز پرستویی، علاوه بر فعالیت‌های سینمایی حرفه‌ای خود، همیشه در فعالیت‌های خیرخواهانه و هم‌دردی با دردمندان جامعه فعال بوده است.

رویداد صبح خلاق تهران در آخرین جمعه هر ماه میلادی با حضور یک سخنران که پیرامون موضوع جهانی سخنرانی می‌کند، برگزار می‌شود و جوانان با استعداد، افراد خلاق، هنرمندان، فعالان اجتماعی، سرمایه‌گذاران و … مخاطب این رویداد هستند. افراد می‌توانند با ثبت‌نام، به صورت رایگان در این رویداد شرکت کرده و ضمن صرف صبحانه و استفاده از سخنرانی، با افراد خلاق جامعه خود بیشتر آشنا شده و زمینه‌های مختلف همکاری و ارتباطات بیشتر را از طریق شبکه‌سازی فراهم کنند.

حضور در این رویداد برای همه افراد رایگان است و افراد قادر هستند از طریق ثبت‌نام در وب‌سایت www.CreativeMornings.ir صندلی خود را رزرو کنند. در صورتی که ظرفیت رویداد تکمیل شده باشد، نام افراد در لیست انتظار قرار می‌گیرد و در صورت انصراف و یا عدم حضور افرادی که پیش‌تر ثبت‌نام نموده‌اند، به نوبت به افراد در لیست انتظار فرصت جهت حضور اعطا می‌شود.