درنگ : پروانه معصومی گفت: من هیچ اعتراضی به خانم حاتمی نکردم. شما خبرنگارها کاری می کنید که آدم پشیمان می شود که اصلا یک جمله با شما حرف بزند. من در راه شمال به تهران برای فیلمبرداری بودم. آقایی زنگ زد و گفت شما درباره این صحبت های خانم حاتمی چه می‌گویید؟ گفتم من اصلا روحم هم خبر ندارد. گفت ایشان گفتند من در کشوری زندگی می‌کنم که معترضین را می‌کشند. دقیقا عین همین جمله که امیدوارم ضبط کرده باشد. گفتم مگر در کشورهای دیگر به دستان معترضین بوسه می‌زنند؟ آنها هم می‌زنند و در آخر هم گفتم کسانی که دوست ندارند در این مملکت باشند خب بروند. اینجا کشور من است و من دوستش دارم و کشورم را ستایش می‌کنم.

وی ادامه داد: من خیلی هم آدم باحجابی نیستم. نه قبل از انقلاب حجاب داشتم و نه الان خودم را می‌پیچانم. من معتقدم حجاب آدم باید ذاتی باشد. احساس می‌کنم آدمی که وقیح است و حجاب درونی ندارد هزار مدل هم خودش را بپوشاند فایده ندارد. باز مشخص می‌شود حجابش واقعی نیست.

پروانه معصومی گفت: من خدمت آقای خامنه‌ای رفته بودم، صحبتی کردم و صدای آمریکا – قابل توجه دوستانی که فقط به رسانه‌های خارجی توجه می‌کنند – بخش‌هایی از آن را پخش کرده بود و فقط آن را شنیده بودند. از خواهر و دوست و همسایه و… به من اعتراض کردند. باز من صبوری کردم. گفتم ایرادی ندارد. بعد هم برای دوستان عزیز و نورچشمی‌های من، من شدم بازیگر حکومتی و دولتی شدم آنها هم شدند هنرمند مستقل !

وی با بیان اینکه باور می‌کنید که می‌خواستند وسط خیابان من را کتک بزنند؟ گفت:  تا دو تار موی سفیدم از روسری بیرون می‌افتد، منی که بازیگر هستم را می‌خواهند و می‌گویند این خط قرمز تلویزیون است؛ اینها جان من را به لب می‌آورند.

پروانه معصومی با بیان اینکه نه من حکومتی هستم نه لیلا حاتمی ضد انقلاب گفت: لیلا اگر همین‌جا اعتراض می‌کرد من هم پشتش می‌ایستادم و می‌گفتم زنده‌باد!

  واکنش پروانه معصومی به اظهارات سیاسی لیلا حاتمی | مگر در کشورهای دیگر به معترض بوسه می‌دهند