امروزه محققان و دانشمندان دانشگاه واشنگتن در ایالات متحده امریکا توانسته اند روش انتقال نیرو به حشرات رباتیک را توسعه دهند و به کمک لیزر راهی برای انتقال نیرو به حشره های رباتیک اختراع کنند با این روش دیگر نگرانی راجع به سنگینی ربات های پرنده وجود نخواهد داشت.

«ساویر فولر»، یکی از پروفسورهای فعال در این پروژه گفته است:

“پیش از این ایده ربات های حشره‌ای  بیسیم شبیه به فیلم های علمی-تخیلی به نظر می رسید، و ساخت ربات‌هایی در ابعاد حشرات بسیار دور از ذهن بود اما این ربات حشره ای جدید بسیار به واقعیت نزدیک است.”

  پلیمر بی نهایت قابل بازیافت با ویژگیهای عملی پلاستیک – تعریف دوباره‌ای از بازیافت

نام این ربات «روبو فلای» است و به لطف وجود یک سلول فوتو ولتایک (این سیستم نور را به الکتریسیته تبدیل می کند) نصب شده روی ربات، پرتو لیزر نامرئی را جذب می کند و به این ترتیب انرژی نور به انرژی الکتریکی تبدیل می شود.

با این وجود این میزان انرژی هنوز به حدی نیست که ربات بتواند بال ها را حرکت دهد. به همین دلیل تیم محققان برد مخصوصی را به ربات اضافه کرده اند که ولتاژ ۷ ولت را به ۲۴۰ ولت تبدیل می کند.

به گفته ویکرام آیر، این ربات کاملا هوشمند است و به شکلی طراحی شده است که می داند دقیقا چه زمانی باید پرواز کند و مانند یک حشره واقعی بال ها را تکان داده و به حرکت در می‌آید.

در حال حاضر با تمام تحقیقات صورت گرفته روبوفلای هنوز نمی‌تواند به خوبی پرواز کند، ولی نتایج آزمایش ها امید از آینده ای سرشار از حشره های رباتیک به ما می دهد.

insect robot-laser powrer