درنگ : کارمندان بنگاه‌های املاک در این شهر از خریداران درخواست می‌کنند تا مبلغ هفت میلیون دلار هنگ‌کنگ برابر ۹۰۰ هزار دلار آمریکا (درحدود سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان) پرداخت کنند تا تنها بتوانند از واحد‌های مجلل این مجتمع بازدید کنند. این مجتمع جدید دارای نمایی خیره‌کننده از بندر ویکتوریای هنگ‌کنگ است و در نزدیکی مرکز تجاری شهر واقع شده‌است. این مجتمع توسط شرکت سانگ هونگ کای، بزرگترین شرکت ساختمان‌سازی هنگ‌کنگ بنا شده‌است.

به گفته کارمندان بنگاه‌های املاک در هنگ‌کنگ، این مبلغ هنگفت که قابل استرداد است، برای بازدید از ۱۰ آپارتمان مجلل در این مجتمع که قرار است به حراج گذاشته شوند دریافت می‌شود. این مبلغ در ازای تعهد خرید دست‌کم دو واحد و بازدید ۹۰ دقیقه‌ای از این واحد‌ها دریافت می‌شود و حتی پس از پرداخت نیز خریداران واحد‌های حقیقی را نخواهند دید بلکه نسخه‌ای شبیه‌سازی شده از آنها را مشاهده خواهند کرد.

علاوه‌بر‌این، پرداخت این مبلغ لزوما به این معنی نیست که فرد موفق به خریداری واحد‌ها خواهد شد، زیرا خریداران باید در یک حراجی برسر واحد‌ها با یکدیگر رقابت کنند. هنوز اطلاعاتی درباره قیمت این واحد‌ها در دست نیست اما قیمت‌های موجود از آپارتمان‌هایی در ابعاد مشابه (۱۱۱ تا ۱۴۸ متر مربع) که در همین منطقه به فروش رفته‌اند نشان می‌دهد این واحد‌ها نباید قیمتی کمتر از ۸٫۵ میلیون دلار (درحدود ۳۴٫۵ میلیارد تومان) داشته باشند.

البته باید بدانید قیمت‌های گزاف و عجیب و غریب خانه در هنگ‌کنگ پدیده‌ای جدید نیست، این شهر برای هفت سال متوالی به داشتن گران‌قیمت‌ترین بازار مسکن جهان شهرت یافته‌است. براساس آمار موجود،‌ قیمت مسکن در هنگ‌کنگ از سال ۲۰۰۹، سال بحران اقتصاد جهانی، تاکنون ۱۷۰ درصد افزایش داشته‌است.