درنگ : این برنامه برای اولین بار در طول ۳۰ سال گذشته از کانال تلویزیونی فرهنگی الثقاقه پخش شد. فیلم مربوط به این برنامه در حساب توییتر این شبکه تلویزیونی نیز قابل دسترسی است.

ام کلثوم خواننده مصری که به «بانوی آواز عرب» مشهور است در جهان عرب بسیار محبوب است و شهرت جهانی دارد. وی در سال ۱۹۷۵ میلادی در سن ۸۷ سالگی درگذشت.

  تصاویر زندگی زنان عربستان؛ از رانندگی تا تیوب‌سواری روی برف

پخش کنسرت ام کلثوم در تلویزیون دولتی عربستان ظاهرا در قالب اصلاحاتی صورت می‌گیرد که با مجوز آتی رانندگی زنان در این کشور آغاز شد.

بر اساس گزارش یورونیوز، تلویزیون الثقاقه روز دوشنبه ضمن اعلام خبر پخش این کنسرت در توییتر رسمی خود وعده داد که به پخش کنسرت‌ها ادامه می‌دهد.

کاربران شبکه‌های اجتماعی در عربستان ضمن ابراز شادمانی از این تصمیم از کانال تلویزیونی مذکور خواستند تا ترانه‌هایی از دیگر خوانندگان را نیز پخش کند.

در سال‌های اخیر در عربستان به تعدادی کنسرت مجوز داده شده است. عبدالمجید عبدالله خواننده سعودی نیز در توییتر خود با قدردانی از پادشاهی سعودی که به گفته او آغازگر دوره جدید و پر برکتی در این کشور است، اعلام کرد هفته آینده کنسرتی در جده برگزار می‌کند.

  سفر بالرین‌های روس به عربستان برای اولین بار در تاریخ

اسپوتنیک نیز نوشت: شبکه الثقافه عربستان در سال ۲۰۰۹ به دستور ملک عبدالله پادشاه وقت عربستان و با هدف انتقال فرهنگ و اندیشه سعودی در سطح ملی، عربی و جهانی افتتاح شد.

پخش آواز زنان از تلویزیون دولتی عربستان چند روز بعد از صدور مجوز رانندگی زنان از سوی پادشاه عربستان صورت می‌گیرد. بنا بر این دستور زنان سعودی از ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ میلادی اجازه خواهند داشت برای اولین بار رانندگی کنند.