درنگ: زمانی کمپانی نایکی با برند جردن روزهای خوشی داشت. همه منتظر بودند زودتر محصول جدید این برند ارائه شود و از مدت‌ها قبل امکان خرید اینترنتی آن وجود داشت و محصولات هم سریع به فروش می‎‌رفتند. اما مدت‌ها گذشت و مورگان استنلی در یادداشتی آنالیز کرد که عملکرد کفش‌های جردن به مراتب بدتر از چیزی بوده که انتظار می‌رفته است.

در آنالیز او آمده در کفش‌های جردن مشکلی وجود داشته که نایکی از قبل احتمال آن را نمی‌داده است. حتی در تماسی که با دیک جانسون مدیر بخش کفش‌های جردن گرفته شده او تائید کرده که فروش این محصول به نسبت گذشته شدیدا کم شده است.

مشکل اینجاست که این روزها با فیت‌تر شدن لباس‌ها، کفش‌های بسکتبال بسیار بزرگ و نامناسب به نظر می‎رسند و مردم ترجیح می‌دهند از کفش‌های ظریف‌تر آدیداس یا اسنیکرها استفاده کنند. جالب اینجاست نایکی هم بدون توجه به این موضوع انبارهایش را از انواع کفش‌های برند جردن پر کرده و سرعت فروششان هم بسیار پایین است. حتی گفته می‎شود کفش‌هایی که زمانی در خیابان پای مردم بود این روزها فقط برای تمرین و بازی بسکتتبال خریداری می‌شود.

طبق آنالیز استنلی به نظر می‌رسد جردن به پایان عمرش نزدیک شده است. خیلی‌ها معتقدند شاید برند جردن از این به بعد با شکلی متفاوت در بازار ظاهر شود، اما طبق گفته کارشناسان مد و لباس، کفش‌های ورزشی مخصوصا بسکتبال این روزها هیچ هماهنگی‎ با لباس‎هایی که بیرون از خانه پوشیده می‎شوند ندارند و بعید است بتوان فرمی برای آن‌ها ارائه کرد که نظر مثبت مردم را جلب کند.