محمود احمدی‌نژاد هم در این زمینه بیانیه‌ای صادر کرد. در بخشی از این بیانیه که کانال دولت بهار منتشر کرده آمده است:

استحضار دارید که مقامات قضایی برخلاف تمام قوانین جاری و اصول مربوط به حقوق قطعی مردم مندرج در قانون اساسی، اصرار دارند که دولت‌های پاک و خدوم نهم و دهم را متهم و محکوم کرده و جمعی از خادمان بی گناه را به ناحق و ظالمانه مجازات نمایند.

متاسفانه حداقل خواست و حقوق قانونی و انسانی این عزیزان مندرج در اصول ۱۴۰ و ۱۶۵ قانون اساسی دایر بر علنی بودن دادگاه نیز مورد قبول قرار نگرفته و ظاهراً قرار است به هر ترتیب، حکم از پیش نوشته شده در پوشش رسیدگی قضایی عملیاتی شود. هرگونه اعتراض و شکایت از رفتار مقامات قضایی با برخورد تند و غیرقانونی و تشکیل پرونده‌های جدید مواجه می‌شود و ظاهراً راه‌های قانونی و اداری برای رسیدگی به تظلم مظلومین مسدود است.

مظلومین که از رسیدگی قانونی به شکایت خود مایوس شده‌اند، طبق سنت مالوف ایرانیان به خاندان عصمت و طهارت (ع) پناه بردند.

  تصاویر بست نشینی احمدی‌نژاد و یارانش در حرم عبدالعظیم | واکنش رئیس دادگستری

متاسفانه این حریم قدسی و مورد احترام همگانی نیز از تعرض عده‌ای از عوامل وابسته به افراد خودخواه، زیاده طلب و دور افتاده از متن انقلاب و مردم مصون نماند.هتک حرمت حرم، اقدامی نیست که از افرادی ولو با حداقل ایمان به ارزشهای الهی و انسانی متصور باشد.

  فیلم | اظهارات عجیب احمدی‌نژاد میان زلزله‌زدگان | نخودی به شما هدیه می‌دهیم اندازه خود من!

از عزیزان پناه برده به حرم که راه تظلم را در متن ارزشهای الهی و خاندان پیامبر گرامی اسلام (ص) جست و جو کردند و بویژه از اینکه با هوشمندی مانع از ادامه هتک حرمت به حریم اهل بیت (ع) شدند ، صمیمانه تشکر می‌نمایم.