در این پژوهش که نتیجه آن در نشریه Occupational Health Psychology منتشر شده‌است، محققان بر چگونگی تاثیرگذاری زندگی کاری بر زندگی خصوصی افراد زمانی که این دو دچار هم‌پوشانی می‌شوند متمرکز شدند.

محققان روی ۳۴۴ زوج که تمامی آنها کار تمام‌وقت داشتند تحقیق کرده و از آنها نظرسنجی کردند. این نظرسنجی حاوی پرسش‌هایی متنوع درباره مدت زمان استفاده از گوشی موبایل برای پاسخ دادن به پیام‌های کاری در منزل و میزان رضایت از شغل بود.

نتایج این نظرسنجی نشان داد میان استفاده افراد از گوشی‌های موبایل برای انجام فعالیت‌های کاری در خانه و میزان احساس نارضایتی همسر در محل کار و عملکرد کاری ضعیف‌تر او رابطه‌ای مستقیم وجود دارد.

  ۵ توصیه برای کسانی که به دنبال ارتقاء شغلی هستند | شکست بخورید!

به گفته وین کرفورد استادیار مدیریت کالج تجارت دانشگاه تگزاس، ‌آرلینگتون، آغاز مشاجره در خانه زمانی که یکی از طرفین شروع به استفاده از موبال می‌کند عجیب نیست زیرای زوج‌ها معمولا بخشی از فعالیت‌های کاری خود را در زمانی انجام می‌دهند که به خانواده تعلق دارد که این رفتار برای هردوطرف دردسرساز می‌شود.

اگرچه محققان موفق به کشف ارتباط میان آوردن کار به منزل و بروز مشکل در کار زوج مقابل شده‌اند، اما نمی‌توانند ادعا کنند که پاسخ دادن به ایمیل‌های کاری در خانه مستقیما منجر به عملکرد ضعیف طرف دیگر در محل کار می‌شود. این پژوهش اولین مورد تحقیقاتی نیست که درباره تاثیر آوردن کار به خانه بر روابط زوج‌ها انجام می‌شود. در سال ۱۹۹۸ نیز محققان با بررسی روابط ۲۳۲ کارمند تمام‌وقت تلاش کردند تاثیر تجربیات مرد‌ها در محل کار بر شدت استرس زنان را دریابند و نتایج نشان داد میان استرس کارمندان در محل کار و استرس کلی همسرشان رابطه‌ای ضربدری وجود دارد.

محققان پژوهش جدید همچنین می‌گویند اگرچه گوشی‌های موبایل شاید تنها تجهیزاتی نباشند که افراد از محل کار به خانه می‌آورند، اما به بیشترین توجه نیاز دارند و به همین شکل است که گوشی‌های موبایل می‌توانند بر سلامت روان زوج‌ها اثرگذار باشند.

 

راه‌چاره چندان ساده نیست، زیرا همه ما برای زندگی باید کار کنیم، با این‌همه کاهش میزان استفاده از موبایل در خانه علاوه بر اینکه می‌تواند رابطه‌ زوج‌ها را حفظ کند،‌بلکه می‌تواند بر رضایت شغلی و کارایی همسر در محل کار نیز اثرداشته باشد.

  ۵ نکته برای برخورد صحیح با رئیس در محل کار | راه موفقیت همین است
  ۹ مهارت برای موفقیت در کسب و کار