درنگ: وظیفه این شورا مدرن‌سازی دولت آمریکا است و افراد حاضر در این شورا توصیه‌های متنوعی از تغییر سیاست‌های مهاجرتی گرفته تا سرمایه‌گذاری روی هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی به دونالد ترامپ ارائه دادند.

ساتینا نادلا، مدیر شرکت مایکروسافت که در کنار ترامپ نشسته است و خود یک دو رگه است به سیاست‌های مهاجرتی ترامپ اشاره می‌کند و تیم کوک مدیرعامل اپل به الزام گنجاندن دروس کد نویسی در مدارس عمومی آمریکا تاکید می‌کند.

جف بزوس مدیر شرکت آمازون که پیش از انتخابات درگیری‌های رسانه‌ای زیادی با ترامپ داشت و حتی وعده داده بود ترامپ را به ماه خواهد فرستاد تا زمینیان از شرش در امان باشند نیز در این جلسه حضور داشت و توصیه‌اش به ترامپ استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی بود.

بزوس در دوران تبلیغات انتخاباتی ترامپ بر سر مالکیت واشنگتن‌پست و ادعای ترامپ برای قطع کردن اینترنت دچار درگیری رسانه‌ای شده‌بود و حتی در پاسخ به ادعای قطع کردن اینترنت اعلام کرد شرکت فضایی‌اش ترامپ را به فضا پرتاب خواهد کرد: با اینکه ترامپ من را کاملا تخریب کرد، اما هنوز برایش در راکت بلو اوریجین یک صندلی رزرو داریم. بزوس در انتهای پیامش با هشتگ دونالد ترامپ را به فضا بفرستید (#sendDonaldtospace)، کمپینی را در توئیتر به راه انداخت که اتفاقا مورد استقبال کاربران توئیتر نیز قرار گرفت.