حسین محمدی در گفتگو با درنگ با تکذیب وجود پشم در هلیم که ویدئوی آن منتشر شده است گفت: از دروغ پردازان خواهش می‌کنم سفره‌های افطار مردم را با انتشار این اخبار سیاسی نکنند. به هیچ‌عنوان در هلیم‌ها مواد غیرغذایی وجود ندارد و من این خبرها را تکذیب می‌کنم.

وی در واکنش به انتشار فیلم‌هایی مبنی بر وجود پشم در هلیم گفت: این فیلم‌ها را ساخته‌اند و قصدشان زیر سوال بردن اتحادیه است.

رئیس اتحادیه کباب، هلیم و آشپزخانه‌های سنتی تهران در ادامه با بیان اینکه وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی هم این موضوع را رد کرده‌اند، افزود: دستگاه‌هایی که ادعای وجود پشم در هلیم را مطرح کرده‌اند در این زمینه حق اظهارنظر نداشته‌اند. شبکه بهداشت و درمان با همکاری تعزیزات و اتحادیه و سایر دستگاه‌های نظارتی روی مراکز عرضه هلیم و کیفیت آن نظارت دارند.

به گفته محمدی، نظارت روی عاملین مجاز فروش هلیم هر روز از سوی اتحادیه صورت می‌گیرد و مردم هلیم را تنها از فروشگاه‌هایی که بنر عاملین مجاز فروش هلیم را به نمایش گذاشته‌اند، خریداری کنند.

وی در پاسخ به سوالی درباره عرضه هلیم در اغذیه فروشی‌های پارک‌ها گفت: تا حد امکان با مراکز غیرمجاز که اقدام به فروش هلیم می‌کنند برخورد کرده و در صورت لزوم، پلمپ می‌شوند.

محمدی درباره علت انتشار چنین فیلم‌هایی در فضای مجازی اظهار داشت: افرادی که اقدام به تهیه و انتشار این فیلم‌ها کردند با غذاهای سنتی مشکل دارند و علاقمند به حذف این غذاهای سنتی از سفره مردم هستند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز گفت: براساس شکایت‌های مردمی مبنی بر وجود پشم گوسفند در هلیم، برای جلوگیری از سودجویی افراد مجاب به ارائه هشدار به مردم شدیم تا از خرید هلیم‌های کنار خیابان ودستفروشان بپرهیزند.

به گفته ولایی بر این اساس شکایت‌هایی داشته‌ایم که به جای فرآورده‌های گوشتی از فرآورده‌های بدون کیفیت در هلیم استفاده شده است و گاهاً از پوست و سیرابی به شکل میکس در هلیم استفاده شده و در مواردی نیز از آرد به عنوان تقلب در این محصولات بهره برداری می‌شد.

به گزارش درنگ، اظهارات رئیس اتحادیه کباب، هلیم و آشپزخانه‌های سنتی تهران در حالی مطرح شد که از چند روز گذشته چندین فیلم در خصوص هلیم‌های آلوده به پشم در مراکز غیرمجاز منتشر شده است. در ادامه می‌توانید ویدئوهای منتشر شده در خصوص کشف هلیم‌های غیربهداشتی را مشاهده کنید.