درنگ: سانتوز می‌گوید موسیقی و ورزش همواره بخش‌های مهمی از زندگی او بوده‌اند و او از سن ۵ سالگی سرگرم این دو فعالیت بوده‌است.

سانتوز در مکانی زندگی می‌کند که آرمان‌شهر عاشقان موج‌سواری است، منطقه‌ای به نام نازار که در فاصله ۱۲۲ کیلومتری از لیسبون قرار دارد. این شهر ساحلی همان شهری است که گرت مک‌نامارا در سال ۲۰۱۳ توانست در امواج دریای آن از موجی ۳۰ متری سواری بگیرد.

سانتوز ۱۰ سال پیش به فکر تلفیق موج‌سواری و موسیقی افتاد. زمانی که از مرتفع‌ترین کوهستان‌های آمریکای جنوبی بالا رفت یا درون درهم‌تنیده‌ترین جنگل‌های آمازون نفوذ کرد و هرجا که رفت ویولونش را نیز به همراه برد. اینگونه بود که چالش «غیرممکن‌‌ترین مکان برای نواختن ویولن» به‌وجود آمد.

زمانی که سانتوز به شهر مادری‌اش در پرتغال بازگشت، پروژه‌ او در شبکه‌های مجازی پرطرفدار شد. وی می‌گوید مرتفع‌ترین نقاط در این شهر موج‌هایی هستند که در دریا ایجاد می‌شوند، اما نواختن ویولن در هنگام موج‌سواری نیازمند مهارت بسیار زیاد در هر دو فعالیت است.

سانتوز می‌گوید این چالش به او کمک می‌کند توازن میان اعتماد به نفس و فروتنی و همچنین تلاش و صبر را بهتر درک کند و دائما به او یادآوری می‌کند که توقع خود را از آنچه در پیش دارد کاهش دهد.