درنگ :  نیکلاس کیج با خرید ملک‌هایی به ارزش هشت تا ۲۵ میلیون دلار، جمجه دایناسور و سرهای مومیایی شده به سرعت ثروتش را صرف اقلام مورد علاقه‌اش کرد به حدی که اکنون ثروت او به ۲۵ میلیون دلار رسیده‌ است و برای پرداخت قبوض و بدهکاری‌هایش با مشکلات جدی مواجه است.

کیج با ثروت خود ۱۵ ملک خریداری کرده‌است که گران قیمت‌ترین آنها ۲۵ میلیون دلار خریداری شده‌ است. وی حتی ۳٫۴۵ میلیون دلار صرف خریداری خانه‌ای به نام لالاری در نیواورلئانز کرده‌ است،‌ خانه‌ای که گفته می‌شود به قاتلی زنجیره‌ای در سال ۱۸۰۰ تعلق داشته‌ است از این رو مردم آن را تسخیر شده می‌دانند.

کیج مقبره‌ای هرمی شکل برای خود در نیواورلئانز و در نزدیکی خانه تسخیر شده‌اش بنا کرده‌است که از سنگی یک تکه تراشیده شده و روی آن به لاتین نوشته شده «همه‌چیز از یک چیز».

علاوه بر علاقمندی به داشتن حیوانات عجیب و غریب مانند شاه کبرای زال، کوسه،‌ کروکودیل و اختاپوس،‌ وی یک دارایی عجیب دیگر را نیز خریداری کرده‌است.

کیج در سال ۱۹۹۷ یک لامبورگینی میورا SVJ مدل ۱۹۷۱ را به قیمت ۴۵۰ هزار دلار در یک حراجی خریداری کرد. این خودرو تا پیش از کیج تنها یک مالک دیگر داشت، محمد‌رضا پهلوی. کیلومتر این خودرو عدد ۳۲۱۸ کیلومتر را نشان می‌دهد. این لامبورگینی به سفارش مستقیم خاندان پهلوی تولید شده و پیش از کریسمس ۱۹۷۱ به صورت مخفیانه به کلبه ییلاقی محمد‌رضا پهلوی در سن موریتز منتقل شد.

کیج همچنین مجموعه‌ای ۱٫۶ میلیون دلاری از کتاب‌های کمیک‌استریپ داشته است که تعدادی از آنها به سرقت رفته و تعدادی دیگر را فروخته‌ است.