درنگ : این وزیر آلمانی که پیش از یک سفر کاری به‌مدت یک‌ساعت به خواندن کتاب با صدای بلند برای ۱۲ کودک پسر و دختر پرداخت، کتاب «دوست بزرگ» نوشته بابک صابری و با تصاویر مهرداد زائری را انتخاب کرده بود. این اقدام او به‌مناسبت روز ملی «کتاب‌خوانی» صورت گرفت.

وی تاکید کرد: کودکان با کتاب‌خواندن می‌توانند تمرکز کنند و حرف خود را بهتر بیان کنند. خواندن، کودکان را قوی و به استقلال شخصی آن‌ها کمک می‌کند.

 

وزیر آلمانی، کتاب «دوست بزرگ» نوشته بابک صابری را برای کودکان آلمانی خواند

 

سینا یغمایی فعال نشر و ویراستار انتشارات کودکان در این زمینه گفت: «دوست بزرگ» نوشته دکتر بابک صابری برای اولین بار توسط انتشارات Baobab سوییس به آلمانی منتشر شد. این کتاب به فرانسوی هم ترجمه و منتشر شده است و به زودی به چینی، سوئدی، دانمارکی هم منتشر می‌شود.

این فعال عرصه نشر درباره افتخارات این کتاب کودکان گفت: «دوست بزرگ» برنده‌ جایزه‌ Huck Pack Preis 2016 و The White Ravens 2016 در آلمان شده است. این کتاب به کتاب‌خانه‌ کودک و نوجوان مونیخ نیز راه پیدا کرده است. از دیگر افتخاراتی که این کتاب بابک صابری کسب کرده است جایزه‌ بهترین کتاب بخش داستان تالیف کودک در هجدهمین جشنواره‌ کتاب کودک و نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال ۱۳۹۵ است.

انتشارات کودکان از انتشارات فعال حوزه کودک اکثر کتب بابک صابری را منتشر می‌کند. کتاب دوست بزرگ چاپ انتشارات نیستان است.