درنگ: این روزها به لطف قیمت بالای اتصال به اینترنت اپراتورهای همراه، خیلی‌ها ترجیح می‌دهند وقتی در اماکن عمومی هستند و امکانش فراهم است به وای‌فای رایگان آن مجموعه متصل شوند اما این کار اشتباه و بسیار خطرناک است.

  راهنمای انتخاب علمی غیرقابل‌نفوذ‌ترین رمز عبور | عشق؛ رمزعبوری که به راحتی لو می‌رود

دیوید لی مدیر فروش نرم‌افزار آنتی ویروس نورتون در این باره گفته است: همان طور که می‎دانید هیچ چیز مجانی و رایگان نیست. وقتی به وای‌فای‌های رایگان متصل می‌شوید بزرگ‌ترین تهدید متوجه دیتاهای شماست و امکان دسترسی به آن‌ها شدیدا زیاد می‎شود. در واقع هر بار که به اینترنت رایگان یک کافی‎شاپ، لابی هتل یا فرودگاه متصل می‎شوید، در واقع قمار کرده‎اید.

طبق اعلام سیماتیک، کمپانی امنیت سایبری امریکایی، ۸۷ درصد مردم در اماکن عمومی از اینترنت رایگان مجموعه‎هایی که در آن قرار دارند استفاده می‎کنند. ۷۰ درصد از این جمعیت هم معمولا ایمیل‎های شخصی‎شان را با این اینترنت چک می‎کنند. ۱۱ درصد مردم هم به حساب شخصی بانکی‎شان از طریق اتصال آنلاین دسترسی پیدا می‌کنند.

  هندی‌ها بدون اینترنت می‌میرند! | ۱۰ کشور دارای بیشترین کاربر اینترنت

اما باید بدانید استفاده از این وای‌فای‌ها، موبایل، لپ‌تاپ و تبلت‌های شما را بیش از پیش در دسترس دزدان و هکرها قرار می‌دهد. جدا از این که بهتر است از این اتصال‌های اینترنتی برای امور خیلی شخصی و محرمانه استفاده نکنید، توصیه این است که در درجه اول از دانلود کردن در این اماکن خودداری کنید و دوم این که بهتر است از VPN استفاده کنید تا دسترسی به وسیله الکترونیکی شما برای دزدان و هکرها سخت‌تر شود.

  فیلم | چطور وای‌فای قویتری در خانه داشته باشیم؟