علیرضا سلیمی در گفتگو با درنگ درباره سخنان امروز رئیس جمهور مبنی بر اینکه «کتاب‌های درسی ما، دانش‌آموزان را برای دیروز تربیت می‌کند»، گفت: گفته‌های رئیس‌جهور عین واقعیت است چون در تدوین کتب درسی هنوز در گذشته سیر می‌کنیم. در حالی‌که یکی از اهداف طرح تحول در نظام آموزش و پرورش تغییر اساسی متون درسی برای آینده‌پروری کودکان و نوجوانان است اما متاسفانه مسئولان تنها به تغییر ظاهری بسنده کرده‌اند.

وی اضافه کرد: در متون آموزشی و درسی مدارس باید با توجه به نیازها و اقتضائات بومی به تدوین مفاد درسی پرداخت، چرا که اصل معنای تحول توجه به نیازهای ضروری و لازم است.

به گفته این نماینده مجلس، برخی جریان‌ها به دنبال سکولاریزه کردن کشور هستند. امیدوارم سخنان رئیس‌جمهور تلنگری برای به‌خواب رفته‌ها باشد که به منظور خنثی کردن این جریان با جدیت به اصلاح امور آموزشی و متون درسی بپردازند.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی با اظهار تاسف از حذفیات برخی مواد کتب درسی گفت: به اعتقاد من در پاره‌ای از مطالب و دروس مدارس به جای برداشتن قدم‌های رو به جلو، سیر نزولی داریم و به عقب رفته‌ایم. مطمئناً حذف برخی از درس‌ها همانند موضوع تقویت عنصر مقاومت ملی، به هیچ وجه در خور نظام اسلامی نبود.

سلیمی تاکید کرد: از وزارت آموزش و پرورش می‌خواهیم به صورت جدی در این زمینه ورود پیدا کند و به اصلاح موارد درسی بپردازد.