درنگ: روزنامه ورزشی آس اسپانیا درباره ورود زنان ایرانی به ورزشگاه گزارشی منتشر کرده است. این روزنامه نوشت روز چهارشنبه هکرها وب سایت بزرگ‎ترین استادیوم ایران را هک کردند تا درخواستشان مبنی بر آزاد شدن ورود بانوان به ورزشگاه را مطرح کنند. در صفحه اصلی این وب سایت برای چندین ساعت بنری قرار گرفته بود که روی آن نوشته شده بود:«به بانوان ایرانی اجازه دهید به ورزشگاه‌ها بروند».

چند روز قبل از دیدار ایران و سوریه، مشکلی فنی باعث شد زنان بتوانند از وب سایت مربوطه بلیت‌هایی برای بازی تیم ملی ایران مقابل سوریه در چارچوب بازی‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه خریداری کنند تا گمان شود زنان می‌توانند برای تماشای این بازی وارد استادیوم آزادی شوند. اما فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد بلیت‌ها به اشتباه فروخته شده‌ و مبالغ پرداختی توسط بانوان به آن‌ها بازگردانده خواهد شد.

با وجود این‌ها چندین زن ایرانی قبل از بازی به ورزشگاه رفتند، اما اجازه ورود پیدا نکردند. در حالی که زنان خارجی برای تماشای این بازی اجازه ورود به ورزشگاه را داشتند و چندین زن سوری بدون هیچ مشکلی از گیت‌های ورودی رد و وارد ورزشگاه شدند.

پروانه سلحشوری یکی از نمایندگان مجلس درباره حضور زنان در ورزشگاه گفته است: در حال حاضر زنان این کشور انتخابی ندارند جز این که لباس مردانه بپوشند و مخفیانه وارد ورزشگاه شوند. من هم به عنوان نماینده این مردم دوست ندارم با شرایطی خاص وارد ورزشگاه شوم.

طیبه سیاووشی نیز گفت: معتقدم باید خواسته‎هایمان را به طور رسمی بیان کنیم، آن هم از طریق کانال‌های مناسب. به همین دلیل به ورزشگاه رفتم.

این روزنامه ورزشی چاپ اسپانیا در پایان نوشته است: حسن روحانی در کمپین‌های تبلیغاتی قبل از انتخابات دوره دوم ریاست جمهوری‎اش از حمایت از حقوق زنان صحبت کرده بود و این در حالی است که به خودش به خاطر عدم حضور وزیر زن در کابینه‌اش انتقادات زیادی شد.