درنگ: فوت آتنا اصلانی، تمام ایرانیان را داغدار کرد. فوتی فراتر از غم انگیز بودن که دل هر بیننده و شنونده‌ای را به درد می‌آورد. برخی چهره‌های هنری و سیاسی هم به فوت آتنا واکنش نشان دادند و با هشتگ‌هایی انتقادشان را از چنین جنایتی بیان کردند.

پیام تسلیت رئیس جمهور

حسن روحانی رییس جمهور کشور طی پیامی به خانواده اصلانی، فقدان آتنا را به خانواده این کودک معصوم و نیز مردم استان تسلیت گفت.

وزیر بهداشت

وزیر بهداشت نیز در بخشی از واکنش خود به این قتل آتنا نوشت: هر چند آموزه‌های فرهنگی و دینی تا حد زیادی جامعه ما را در برابر مسایلی از این دست، مصون داشته اما داستان غم انگیز آتنای عزیز، بار دیگر ثابت کرد در کنار برخوردهای قاطع قضایی، با توجه به اقتضائات فرهنگی، نیازمند توجه به سلامت روان در جامعه و ترویج آموزش‌های لازم در مقاطع سنی و تحصیلی از طریق والدین، نظام آموزشی و رسانه‌ها، به‌ویژه صدا و سیما هستیم. فراموش نکنیم زخم‌های برجای مانده از چنین حوادثی، به آسانی التیام نمی‌یابد.

وزیر آموزش و پرورش

فخرالدین دانش آشتیانی درباره قتل آتنا نوشت: این خبر تاسف‌انگیز است باید به این نکته توجه داشته باشیم که با توجه به گستردگی آموزش و پرورش اتفاقات این چنینی نادر است و ما در رابطه با برخورد با این قضیه جدی هستیم. موردی مشابه این اتفاق چند ماه گذشته رخ داده بود که به مسئول آموزش و پرورش آن منطقه دستور پیگیری دادیم.

  چرا آتنا قربانی شد؟ | نمونه‌های وحشتناک تجاوز به کودکان در کشور

اسحاق جهانگیری

زهرا اشرافی

نوه امام خمینی(ره)در اینستاگرام خود چنین نوشت:

علی لاریجانی

 

محسن تنابنده

 

تینا پاکروان

 

مژده لواسانی

فلور نظری

 

روشنک عجمیان

نوید محمدزاده

بهنوش بختیاری

حمید فرخ نژاد

پرویز پرستویی

شهره سلطانی

مینا ساداتی

مریم معصومی

باران کوثری