درنگ :  پرویز پرستویی در بخشی از صحبت‌هایش گفت: «به روحانی نقد دارم اما می‌گویم توپ را نباید همیشه به زمین دولت بیندازیم مردم ایران نشان داده‌اند هر جا به آنها توجه نشان دادید و احترام گذاشتید به میدان آمده‌اند.»

او ادامه داد: «به خاطر اتفاقات این روزها دل من به درد می‌آید. باید ببینیم مردم به کجا رسیده‌اند که این اتفاقات افتاده است. فیلم «خانه کاغذی» به خاطر همین اتفاقات قربانی شد. اینها حال من را بد می‌کند.»

این بازیگر بیان داشت: «همیشه یاد گرفته‌ایم خودمان را سانسور کنیم. اما این تکیه کلام من است که می‌گویم همیشه توپ را توی زمین دولت نیندازیم.»

پرستویی در ادامه هم گفت: «هر چند این سوال را دارم که اصلا آقای روحانی خانه سینما و اهالی سینما را می‌شناسد؟»

مهمترین بخش‌های اظهارات پرستویی به شرح زیر است :

* در دیدار با بهرام بیضایی از او پرسیدیم چرا نمی‌آیید؟ جواب داد چه تضمینی وجود دارد که کار کنم؟ این‌ها حالم را بد می‌کند.

* خیلی سینمای ما حقیر شده است. دیگر رغبتی برای بازیگری ندارم.

* من بلدم با فیش حقوقی‌ام زندگی کنم.

* بازیگر خوب بودن فقط بازی خوب نیست.

* من در بازیگری آمده‌ام خودم را پیدا کنم. بازیگری برای من وظیفه است.

* داریم تماشاچی را به ساده‌نگری سوق می‌دهیم.

* هر وزارت‌خانه‌ای برای خودش اختیاری دارد. تنها وزارت‌خانه‌ای که مستقل نیست و به همه جا باید جواب پس بدهد وزارت ارشاد است.

* الان رقابتی وجود دارد که چه کسی پر فروش است؟ آیا قبلا وضعیت کمدی ما این بود؟

* چه دلیلی دارد سالی ۱۰۰ تا فیلم بسازیم؟ چه کمکی به سینمای ما می‌کند؟

* من پرکارترین و پرپیشنهادترین هنرپیشه‌ام اما کار نمی‌کنم. مخاطب برای من مهم است. و نمی‌گویم مخاطب کیلویی چند و پولم را بگیرم و بروم؟

* از کار در فیلم «خانه کاغذی» واقعا لذت بردم. اما چرا نباید به خاطر حسین پاکدل تیزرهای فیلم پخش نشود؟ آیا اگر نظام دیگری در این مملکت بیاید باید من را اعدام کنند؟ من نه آشوبگر هستم نه اغتشاشگر.

* چرا آقایان صدا و سیما بعد از این همه سال ناصر ملک مطیعی را می‌آوریم و برنامه رفت روی آنتن و برنامه قطع شد؟ چرا با روح آدم‌ها بازی می‌کنیم؟ حرمت ملک‌‌مطیعی را شکستید. واقعا دست مریزاد می‌گویم به جمهوری اسلامی که ایرج قادری هم بازی کرد هم کارگردانی. سعید راد و آفرین عبیسی کار کردند.

* جشنواره فیلم فجر دیگر برای من لطفی ندارد. این قدر جایزه‌ای که برای «بادیگارد» گرفتم برایم چرک شد که گفتم خدا کند دیگر جایزه‌ای نگذارند تا دیگر مسئله‌ای پیش نیاید؟