درنگ: پروانه سلحشوری نماینده تهران و رییس فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه اسلام دین رحمت است نه دین خشونت که بخواهند با مردم اینگونه برخورد کنند گفت: باید این موضوع را بررسی کرد و از وزیر کشور هم تشکر می‌کنیم که دستور پیگیری دادند. ما نیز در مجلس پیگیر ماجرا هستیم. ابتدا باید دید وزارت کشور چه اقدامی در این خصوص انجام می‌دهد و ما نیز نظارت می‌کنیم و نتایج بررسی‌های وزارت کشور را پیگیری می‌کنیم.

وی افزود: این مسئله در لایحه امنیت خشونت در فضای عمومی نیز تعریف شده است. این رفتارها خشونت در فضای عمومی هستند و اگر در این لایحه هم موضوع خشونت علیه زنان دیده نشده باشد می‌توانیم در این قانون به آن اشاره کنیم و قانونا اعلام کنیم که حق اعمال خشونت نسبت به زنان و دختران را ندارند.

سلحشوری گفت: ماموران نیروی انتظامی حق اعمال خشونت را ندارند و فکر نمی‌کنم که افراد جامعه ما شایسته برخورد به این شکل باشند. باید با افراد جامعه اعم از زن و مرد، کودک و حتی با حیوانات با احترام رفتار شود و حق آزار و اذیت نداریم.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ضرورت تصویب قانون و الزام ماموران پلیس به نصب دوربین برای حمایت و حفاظت از حقوق شهروندان و حتی متهمان و مجرمان بیش از هر زمانی احساس می شود.

  ویدئوی برخورد عجیب مامور گشت ارشاد با یک دختر | دستور صریح وزیر کشور | ناجا: دخترها شئونات اجتماعی را رعایت کنند
  واکنش معصومه ابتکار به برخورد عجیب مامور گشت ارشاد با یک دختر | دایره عمل یک مامور حتی در صورت اهانت به وی تا کجاست؟
  واکنش دستیار رئیس جمهور در حقوق شهروندی به ویدیوی برخورد عجیب مامور گشت ارشاد با یک دختر | باید طرحی نو در انداخت