درنگ: تقریباً چند سالی است که گوشمان به شنیدن اخبار قتل و خودکشی بیشتر از سال‌های گذشته عادت کرده است. هر روز که بیدار می‌شویم یا می‌خوابیم به لطف شبکه‌های مجازی، خبر کودک آزاری، قتل، از دست دادن یک چهره مشهور را می‌شنویم، آهی می‌کشیم و تحت تاثیر آن اتفاق قرار می‌گیریم. 

هنوز ۷۲ ساعت از انتشار خبر قتل ناپدری یکی از خوانندگان رپ ایرانی به نام «حمیدصفت» نگذشته است که واکنش‌های برخی چهره‌های هنری از جمله خواننده‌ها و بازیگران را در پی داشته است. پوریا پورسرخ و برخی خوانندگان مثل کاوه آفاق، مسعودصادقلو، امیرعباس گلاب به این اتفاق واکش نشان دادند.

پوریاپورسرخ: بساط قضاوت را جمع کنید

امید حاجیلی: از شنیدن این اتفاق شوکه شدم

 

مهران رنجبر: امیدوارم گرفتاری حمید صفت حل شود

 

امیرعباس گلاب: اشتباه را همه انجام می‌دهند

مسعود صادقلو: برایت گریه کردم داداش

 

سحر قریشی: حمید صفت بزهکار نیست

اشکان خطیبی: برای حمید صفت دعا کنیم

 

  فیلم | واکنش مجری تلویزیون به حمایت و قضاوت چهره‌های هنری از حمید صفت


واکنش برخی بازیگران زن

مریم کاویانی: «برایت دعا می‌کنم»

نعمیه نظام دوست نوشت: «امیدوارم از این بلا هرچه زودتر نجات پیدا کنی، درکت می‌کنم، درکت می‌کنیم، می‌دونم که برای هر کدوم از ما می‌تونست اتفاق بیوفته وقتیسالها با سختی بزرگ شدیم و درد کشیدیم و تا به آرزوهامون برسیم و تو یه لحظه، یه لحظه شوم اتفاقی بیوفته ناخواسته که خیلی دردناکه، ما تو رو قضاوت نمی‌کنیم چون هیچکدوم از ما در حدی نیستیم که در مورد هم قضاوت کنیم، ما فقط برای نجات تو جوون با هزاران آرزو دعا می‌کنیم. چون تو برای نجات مادرت، عشقت، همه زندگیت یه لحظه تو این موقعیت بد قرار گرفتی. فقط از خدا میخوام که هیچکدوم از ما تو لحظه عصبانیت و ناراحتی تصمیمی نگیریم و به همه ما و جامعه ما و دنیا آرامش عطا کنه. الهی آمین»

خاطره حاتمی نوشت: «از خدا می‌خوام خبری که خوندم دروغ باشه … شما خیلی مهربون و با شخصیت بودین … همه از خوبی و مهربونیتون حرف می زدن … حتما که ما نمی‌دونیم درست و کامل همه چیز رو … خدای بزرگ پشت و پناهتون باشه…»

واکنش علی دایی

اسطوره فوتبال ایران هم بعد از شنیدن این خبر گفت: من او را نمی‌شناختم اما شنیدن این خبر باورنکردنی است.

برخی دیگر از فوتبالیست‌های کشورمان نیز نسبت به این حادثه واکنش نشان دادند که از جمله می‌توان به امیرحسین فشنگچی اشاره کرد.

 

  حمید صفت به قتل پدرخوانده اش اعتراف کرد | تشکیل پرونده قضایی برای خواننده رپ
  خواننده رپ درباره قتل ناپدری‌اش چه گفت؟ | حمید صفت: ضربه‌ای به سر هوشنگ نزدم