سرهنگ محمدرضا آمویی در گفتگو با درنگ درباره نحوه ارسال کمک‌های مردمی گفت: بعضی اقلام مانند مواد غذایی را باید فرمانداری تایید کند ولی در بقیه کالاها عزیزانی که کمک‌های اهدایی خود را به صورت شخصی می‌آورند فقط با نیروی انتظامی منطقه برای توزیع این اقلام هماهنگ باشند.

معاون اجتماعی فرماندهی نیروی انتظامی استان  کرمانشاه درباره وجود راهزن در مسیر ورود کالاها تصریح کرد: هیچ راهزنی وجود ندارد فقط بی‌نظمی وجود داشته که باید به مردم آسیب دیده در این خصوص حق بدهیم. در حوادثی که به این شکل در کشور اتفاق افتاده است همیشه این روند وجود داشته است. خوشبختانه از دیروز ظهر اتفاقات بهتری در این خصوص افتاده و همکاران من با تجهیزات و امکانات بیشتری در منطقه حضور پیدا کرده‌اند و همراهی بیشتری برای توزیع کالا با هم دارند.

  ویدئوی بهرام رادان در مسیر سفر به کرمانشاه | حواسمان به مسکن مهری‌ها باشد

سرهنگ آمویی با بیان اینکه اکنون مردم کمک‌هایشان را تا سر پل ذهاب هم می‌توانند بیاورند و مشکلی برای ورود به شهر پیدا نخواهند کرد، ادامه داد: از زمان وقوع زلزله کلیه نیروهای انتظامی در سطح استان در آماده‌باش کامل قرار گرفتند و اطلاعات لازم به شهرهای هدف از جمله سرپل ذهاب، قصر شیرین، ثلاث باباجانی و دالاهو داده شده است.

او ادامه داد: نیروهای کمکی و یگان ویژه استان‌های همجوار، کردستان، زنجان و تهران به منطقه اعزام شده و حضور پیدا کرده‌اند. نزدیک به ۲۰ گشت آگاهی نیز برای پیشگیری از سرقت در محل مستقر شده است.

  فیلم | اختلاف نظر در خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان | بخشدار ازگله: مشکل چادر داریم

سرهنگ آمویی افزود: حدود ۳۰ تیم پلیس راه در مبادی ورودی شهرها مستقر هستند تا در روانسازی ترافیک به شهرهای هدف کمک کنند، همچنین ۲۰ تیم پلیس راهور در سطح شهرستان سرپل ذهاب برای روان‌سازی حضور دارند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه امنیت مناطق زلزله‌زده برقرار است، ادامه داد: تمام توان ما این است که امنیت مردم را شب هنگام تامین کنیم.

فرمانده ناجا، معاونان ایشان و فرمانده انتظامی استان همه در منطقه حضور دارند. همچنین تمام راه‌ها در استان باز است.