درنگ: مرتضی رضایی معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در واکنش به فروش دل و جگر به قیمت ۷۲۰ هزار تومان و گوشت قرمز ۷۰۰ هزار تا ۹۰۰ هزار تومانی و به اصطلاح لاکچری در کشور اظهار کرد: فروش گوشت قرمز به قیمت ۹۰۰ هزار تومان در صورتی که حتی ارگانیک هم باشد پذیرفتنی نیست.

وی افزود: هزینه‌های پرورش حیوانات برای تولید گوشت قرمز به روش ارگانیک به هیچ‌وجه، چنین قیمتی نمی‌شود و این قیمت‌ها پذیرفتنی نیست.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: تولید گوشت به صورت ارگانیک در کشور مورد اهمیت است اما محصولی که بخواهد به عنوان ارگانیک با قیمتی بالغ بر ۹۰۰ هزار تومان یا امثالهم در بازار بیاید دور از واقعیت است.

وی با بیان اینکه هزینه تولید و فروش گوشت قرمز ارگانیک اصلا به این ارقام حتی نزدیک نیز نیست؛ تصریح کرد: گوشت تولیدی از دام (سبک) عشایر کشورکه به صورت ارگانیک در کوه و کمر و دشت پرورش می یابند و بسیاری از عشایر حتی از تغذیه دستی به دام خود، خودداری می کنند و محصولات آنها به صورت باز پرورش یافته و مصداق پرورش ارگانیک است، چنین قیمتی ندارد.

رضایی تاکید کرد که فروش چند صد برابری گوشت قرمز در کشور به هیچ وجه قابل قبول نیست.

بنابراین گزارش، یک سایت اینترنتی از چند ماه گذشته در فضای مجازی اقدام به عرضه انواع گوشت قرمز و دل و جگر با قیمت‌های عجیب و غریب ۷۰۰ هزار تومان تا ۹۰۰ هزار تومان می کند.

  آگهی فروش دل و جگر به قیمت ۷۲۰ هزار تومان در فضای مجازی | واکنش مدیرکل دامپزشکی استان تهران