درنگ: حسن روحانی در پیام اینستاگرامی شامگاه جمعه خود نوشت: فیلتر و مسدودسازی اخیر تلگرام نه توسط دولت اجراشده و نه مورد تأیید دولت است. مردم در واکنش به این پیام خواستار شفاف‌سازی بیشتر در این زمینه شدند:

* یکی از کاربران نیز چنین نوشت: «پس چه کسی همه‌چیز را گران می‌کند؟ چه کسی تلگرام را فیلتر می‌کند؟»

* کاربر دیگری نوشت: «اگر شما مخالف فیلترینگ تلگرام هستید چرا دستور داده شد همه مراکز دولتی از تلگرام خارج شوند»

* آنها خواستار رفع کامل فیلتر تلگرام شده و با این جمله روحانی که «نمی‌دانم چرا برخی از موبایل، شبکه‌های اجتماعی و اطلاعات مردم بدشان می‌آید و می‌گویند اگر مردم بی‌اطلاع باشند، شب راحت‌تر می‌خوابیم»؛ همراهی کردند.

* پیام رییس جمهوری در همان لحظات اولیه بیش از ۱۰۰هزار لایک خورد.

  واکنش روحانی به فیلتر تلگرام با هشتگ «محرمانه نداریم» ؛ مورد تایید نیست | در تعارض با شعار «استقلال آزادی جمهوری اسلامی» است

فارس نیز از زاویه انتقادی به این موضوع پرداخته است. فارس نوشت: اظهارنظر اینستاگرامی رئیس جمهور درباره فیلتر تگرام آمار ۲۶ هزار کامنت را رقم زده است. کاربران سردرگم می‌پرسند چگونه است که هر اتفاقی که رخ می‌دهد روحانی ناراضی است اما اقدامی انجام نمی‌دهد.

برخی از نظرات کاربران فارس و مخاطبان اینستاگرام رییس جمهور به شرح زیر است:

* «جناب رئیس جمهور محترم و ای وفا کننده به عهدها واقعا شما انتظار دارین مردم قبول کنن دولت این وسط کاره‌ای نبوده؟ یادتونه تو ورزشگاه باغشمال تبریز گفتین بعضی کارها با رای ۵۱ درصد ممکن نیست ولی با رای بالاتر ما خواهیم توانست؟»

* «پیام دیشب رییس جمهور به پیشنهاد مشاوران و اتاق فکر « تکرار» بود؛ برای راضی کردن طیف تندرو اصلاح طلب و رسانه‌های زنجیره‌ای دولتی که به خاطر تو زرد در آمدن برجام منفعل شده‌اند. در واقع روحانی به آنها پیام داد که دوقطبی‌سازی کنید و پاشنه‌ها را ور بکشید برجام نشد؟ تلگرام که هست!»
«اون موقع که رای میخواستید خیلی کارا می تونستید بکنید، چی شد؟ رییس شورای عالی امنیت ملی»

* «عوام فریبی دیگه بسه آقای روحانی با مردم روراست باش!»

* «بس است این مظلوم نمایی ها.اگه کاری از دستت بر نمیاد حداقل به طور نمادین استعفاء بده. حداقل به سیاستی از خودت نشون بده. وعده هات یکی یکی داره نقش بر آب میشه ها همه حواسشون هست.»

* «چه جوریه که هر اتفاقی که میفته شما ناراضی هستی اما در صدد جبرانش برنمی آید؟ چطور تمام روسای جمهور قبل شما اختیار هرچیزی رو داشتن و مقصر تمام کاستی ها و نواقص و… بودن! اما نوبت که به شما رسید بی اختیار شدید؟»

* « رئیس جمهور لطفا لیست مواردی رو که مربوط به شماست در اختیار مردم قرار بدید تا ما با حوزه وظایف رئیس جمهوری آشنا بشیم. »

* «شما عالیترین مقام اجرایی کشور هستین ۲۴ میلیون رای پشت شماست و حقوقدان هم هستین. نمی تونین از حق ۴۰ میلیون ایرانی که نیمی از جمعیت کشور هستند حمایت و دفاع کنید؟»

* «اینقدر تابلو شده که حامیانشون هم اینو فهمیدن»

* «سر ملت را با دوگانه تلگرام / فیلتر گرم می کنند.

دلار ۶۰۰۰ تومن شده
برجام پاره شد
تحریم ها محکم تر
امتیاز آب و برق گرون شد
نگاه کنید ببینید فرش زیر پاتون هست ، یا اونم بردن و بی خبریم..؟»

* «منم اگه هیچ دستاوردی نداشته باشم برای اینکه حواس مردم رو پرت کنم دقیقا همین کارهای روحانی رو می کردم (البته من به اندازه روحانی بلد نیستم)»

* «زندگیمون پر از تناقض شده اگه حرفای نتانیاهو درست باشه پس می گیم بهتره تلگرام فیلتر بشه برای اینکه ابزار جاسوسیه. بعد نمی دونیم با رای به روحانی برای فیلتر نشدن کنار بیایم تازه با این دروغ ها و ….. ها نمیدونیم چطور کنار بیایم و اصلا زندگی در پارادوکس خیلی سخته»