درنگ: فاطمه زهرا دختر کوچولوی هشت ماهه‌ای است که با یک کروموزم اضافه در تبریز چشم به دنیا گشوده است. فاطمه زهرا در سن هشت ماهگی اما به نظر خیلی باهوش می‌آید و مادرش هم مدتی است عکس‌ها و فیلم‌های او را در اینستاگرام به اشتراک می گذارد. حالا فاطمه زهرا ۱۸هزار فالوور و دوستدار دارد که به هر روز دیدنش عادت کرده‌اند.

درنگ با مادر فاطمه زهرا گفتگویی را ترتیب داد و درباره علت متولد شدن این فرشته زمینی با یک کروموزوم اضافه و دنیای متفاوت این مادر گفتگو کرد. برخلاف بسیاری از مادران جوان که از داشتن چنین فرزندی نا امید می‌شوند و سعی می‌کنند آن را مخفی کنند اما مادر جوان این دختر کوچولوی هشت ماهه با اعتماد به نفسی مثال زدنی در حال رشد و تربیت دخترش است.

بعد از انتشار این مصاحبه در صفحه اینستاگرام فاطمه زهرا توسط مادرش، طرفداران او واکنش‌های متفاوتی نسبت به این مصاحبه و فداکاری‌های مادر نمونه نشان دادند.

بیشترین واکنشی که مخاطبان به این مصاحبه نشان دادند، جرات و اعتماد به نفس مادر فاطمه زهرا از در معرض نمایش قرار دادن دخترکی با نشانگان داون است چرا که بر اساس پیام‌های دریافت شده از طرفداران، بسیاری از مادران به هر دلیلی، بیماری خاص فرزند خود را از دیگران پنهان می‌کنند.

در چندین کامنت مشخص شد که عده‌ای با مطالعه این مصاحبه اعلام کرده‌اند فرزندشان با مشکلات خاصی روبرو است و تاکنون نمی‌توانسته‌اند مشکل فرزندشان را به اشتراک بگذارند.

بخش دیگری از این کامنت‌ها تشکر برخی مخاطبان از مادر فاطمه زهرا به خاطر داشتن چنین روحیه‌ای است. آنها بر این باورند مادر جوان توانسته است با قدرت و قوت به جنگ با بیماری دخترش برود و حتی بر این عقیده‌اند یک کروموزوم اضافه ویژگی دارد که بیشتر بچه‌های سالم از آن برخوردار نیستند یعنی هوش بالای فاطمه زهرا.

  زندگی فاطمه زهرای ۸ ماهه با ۱۷ هزار فالوور و یک کروموزوم اضافه

بسیاری از مادران در صفحه اینستاگرام مادر فاطمه زهرا از او به خاطر درس عبرتی که به همگان داده است تشکر کرده‌اند. نکته جالبتر اینجاست که برخی مادران ادعا کرده‌اند مادر فاطمه زهرا بیشتر از سایر مادران دارای فرزند سالم، در حق دخترش مادری کرده است.

تعدادی دیگر از مخاطبان حتی تاکید می‌کنند که مشکل فاطمه زهرا اصلاً حاد نیست و با هوش سرشارش در آینده یک دختر موفق خواهد شد.