درنگ: آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز‌جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی و در جمع زائران و مجاوران گفت:

 

* امروز در کشور، ۳ جریان با سپاه مسئله دارد؛ جریان نخست، جریان ضدانقلاب و وابسته به استکبار است که می‌خواهد انقلاب را برگرداند، جریان دیگر، جریان سیاسی یک عده فرصت‌طلب است که می‌خواهند کشور را به پایگاه رفاه و لذت و عیاشی خود تبدیل کنند و مقابل سپاه می‌ایستند، جریان سوم اما انقلابیون خسته شده از انقلاب هستند. آنچه مزاحم سهمگیری و سهم‌خواهی این افراد خسته از انقلاب است، سپاه است و این‌ها هم با سپاه مشکل دارند.

*  بزرگترین توطئه امروز دشمن برای مصادره و استحاله انقلاب، کشیدن سفره دین از زیر پای مردم است و آنچه محور رسالت سپاه است این است که این اجازه را به دشمن ندهد و باید ارزش‌ها و ملاک‌های دینی و معالم دینی در دنیا توسط سپاه حفظ شود.

*  پلیسی در اجرای برنامه پلیسی خود خطا کرده و باید به آن رسیدگی شود، حال یک‌باره همه دستگاه‌های کشور راه می‌افتند تا بعد از این کسی با بی‌حجاب برخورد نکند. یعنی چه؟ ندا بر ضد قرآن و ندا بر ضد فریضه بر امر به معروف و نهی از منکر آن هم در مجلس؟ وزیر و وکیل راه می‌افتند و دستگاه‌ها و مسئولان هم همین‌طور که به خانم بی‌حجاب اهانت شده و پلیسی در برخورد اشتباه کرده است. خب خطا را جبران کنید. نیروی انتظامی با خطای یک مامور و یک پلیس در یک مسئله منکر شرعی باید زیر‌سئوال برود؟ برای حمایت از یک خانم بی‌حجاب همه دستگاه‌های کشور راه می‌افتد اما در شهر امام رضا(ع) این فاجعه اسف‌بار را راه می‌اندازند و جز خواهران و برادران دارای غیرت دینی و مسئولان قوه قضائیه غیرتمند، کسی آن را به روی خودش نمی‌آورد.

* در این شهر، هتک حرمت می‌شود و در مقام خوانندگی یک آوازه‌خوان، زنان روسری برمی‌دارند اما هیچ مسئولی ککش نمی‌گزد جز دو مسئول از قوه قضائیه، که قاطعانه وارد می‌شوند. این رسالت سپاه است که از ارزش‌ها دفاع کند. تا روزی که بسیج و سپاه قدرتمند داریم، نمی‌توانیم سفره دین را از زیر پای مردم بکشید. بنده از مجموعه خواهران غیرتمندی که در این حرکت اقدام کرده و از این ارزش دینی حمایت کردند و از برادران دارای غیرت دینی که ایستادند و در این مسئله اظهار تاسف کردند و همچنین از مسئولان قوه قضائیه که قاطعانه برخورد کردند، تشکر می‌کنم.

* در این شهر و در این استان، شما که مسئول شده‌اید باید بدانید ابتدا حکم خادمی شما را امام رضا(ع) امضا کرده است، این درست است که خادم امام رضا(ع) فجایع و گناه را ببیند و عکس‌العمل نشان ندهد؟ این دور از مقام خادمی شما است؛ باید در برابر گناه، عکس‌العمل نشان دهد. وقتی فروشگاهی که لباس زیر زنانه می‌فروشد و یا این وضعیت دچار می‌شود نباید عکس‌العمل نشان دهید؟