درنگ :  حجت الاسلام دانشمند در واکنش به خبر ممنوع المنبر شدن خود در کاشان گفت: انتظارم  از برادر عزیز و خوبم جناب دادستان که بسیار برایشان احترام ویژه قائلم این بود که ای‌کاش یک تلفنی به حقیر می‌زدند و عرائض حقیر راهم می‌شنیدند یا اینکه حداقل درخواست می‌کردند فایل اصلی سخنرانی را به طور کامل برای‌شان ارسال کنم و بعداز شنیدن کل سخنرانی حکم صادر می‌کردند.

وی اضافه کرد: دادستان محترم هرطور صلاح بدانند من در خدمتشان هستم و رضایت کامل دارم. چون می‌دانم این بزرگوار در جایگاه قضاوت که یادگار امیرالمومنین علی علیه السلام است نشسته‌اند و حتما انشاء الله در ارائه و صدور احکام  به مولا اقتدا می‌کنند.

حجت الاسلام دانشمند با بیان اینکه از فرماندار کاشان انتظار داشته که قبل از برگزاری جلسه‌ شورای تأمین با او در این‌باره گفت‌‌وگو کند و سخنانش را بشنود گفت: مردم البته حق دارند محترمانه این پرسش را از مسئولان محترم ذی‌ربط داشته باشند و آن‌ها نیز جواب منطقی و معقولی به مردم بدهند که چرا اینگونه شد. آیا محترمانه‌تر، دوستانه‌تر و معقول‌تر نمی‌شد برخورد کرد؟!

  ممنوع المنبری یک روحانی در کاشان | هیئت‌هایی که از این روحانی دعوت کنند پلمپ می‌شوند

وی افزود: البته این هجمه‌ها سال‌هاست که بوده و آخرینش هم نخواهد بود، مگر اینکه بنده تغییری در موضوعات منبر داشته باشم و مانند بسیاری از هم‌لباسی‌های عزیزم و محترمم  دست از انتقاد و آسیب‌شناسی بردارم.

دانشمند تاکید کرده است: در طول این سال‌ها بارها دیده‌ایم و تجربه کرده‌ایم که  گذشت زمان همه چیز را ثابت می‌کند.