درنگ:  حجت الاسلام و السلمین منتظری دادستان کل کشور در اختتامیه پانزدهمین همایش سراسری روسای کل دادگستری و دادستانهای سراسر کشور گفت:

* مردم هرجا دیدند از طریق پیام رسانهای داخلی ورودی به حریم خصوصی آنها صورت گرفته است سریعا مراجعه کنند تا ببیند که قوه قضاییه در دفاع از حق آنها ورود پیدا می کند و متخلفین و مجرمین را به اشد مجازات می رساند.

* به موجب حکم شرع و فتوای مقام معظم رهبری و آیین نامه ابلاغ شده سرک کشیدن به حریم خصوصی اشخاص از طریق پیام رسانها مجاز نیست.

* دشمن حتی در بین حوزه های علمیه هم برای نفوذ تلاش و برنامه دارد، بنده به اعتبار مسئولیت در دادگاه ویژه می بینم که گزارشات غیر قابل تردیدی در این رابطه ارائه می شود؛ در شهر مقدس قم عده ای روحانی نما در قالب تشکل هایی، تشکیل جلسه می دهند و موضوع جلسه این آقایان این است که چگونه موضوع ولایت فقیه را از قانون اساسی و نظام حذف کنیم.

* دشمن ستون خیمه انقلاب یعنی ولی فقیه را هدف گرفته است و نهادهایی نظیر قوه قضاییه و سپاه و نیروی انتظامی را که در راستای اهداف و سیاست های تعیین شده رهبری حرکت می کنند، هدف گرفته است و تلاش دارد این ارکان را به انحای مختلف با دروغ سازی و صحنه سازی مورد هجمه قرار دهد.

* {با اشاره به موضوع مواجهه مامور نیروی انتظامی با یک زن بدحجاب در پارکی در تهران}  قرائن نشان می دهد که این برخوردی که به واسطه این ماجرا با نیروی انتظامی صورت گرفت، برنامه ریزی شده بود و این موضوع از نوع فیلمبرداری این ماجرا مشخص بود.

* البته ممکن است در نحوه تذکر دادن مامور نیروی انتظامی نیز اشتباه و تخلفی صورت گرفته باشد که ما از این موضوع دفاع نمی کنیم اما مشاهده کردید در این ماجرا عده ای با هدف تخریب نیروی انتظامی وارد شدند و فیلم گرفته شده از ماجرا را با چه سرعتی در پیام رسانها نشر دادند و حتی برخی از آقایان و خانم های نماینده و برخی جریانات سیاسی در نشریات در قبال این مسئله موضع گیری هایی کردند.

* اگر یک مامور نیروی انتظامی برخلاف مقررات برخوردی را صورت داده باید به سازمان قضایی نیروهای مسلح مراجعه کرد تا موضوع رسیدگی شود اما اینکه بدون بررسی موضوع عده ای در مجلس و روزنامه ها سر و صدا کنند قابل قبول نیست.

* {با انتقاد از افرادی که در قبال این حرکات فریادشان به آسمان بلند می شود}  آیا شما یک سرمقاله در روزنامه های آنها دیده اید که این فرد توهین کننده به ساحت مقدس امام رضا (ع) را محکوم کرده باشند؟

* فرد اهانت کننده به محض اینکه متوجه شد دستگاه قضایی پیگیر موضوع است به قصد فرار به فرودگاه امام مراجعه کرد که خوشبختانه توسط دادستانی تهران در همانجا دستگیر شد.

* من به دادستان تهران گفتم که این جریان را فقط در اختیار دادسرای فرهنگ و رسانه نگذارد و آن را از بعد امنیتی هم پیگیری کند؛ چطور می شود فردی با آن سابقه این چنین به حریم حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) که ولی نعمت ما هست جسارت کند و بعد هم قصد فرار به خارج از کشور را داشته باشد، باید پشت پرده این ماجرا را دید.

* آیا می شود در مملکت امام زمان (عج) و در کشور امام رضا (ع) یک فرد نانجیب آن حرف های نامربوط و زشت را به حریم ولایت بزند و کسی کار به کارش نداشته باشد.