شهردار تهران در حاشیه آئین گشایش بوستان نفس گفت:

* کسانی که برای مراسم اجرای گروه هنری در همایش روز گذشته بانوان شاغل در شهرداری تهران، برنامه ریزی کرده بودند، اعلام کردند سن همه دختر بچه‌هایی که آنجا برنامه ای را اجرا کرده و گل افشانی کردند، زیر هشت سال بوده است؛ بنابر این از نظر شرعی نیز اشکال شرعی وجود نداشته ولی البته من قبول دارم که بهتر بود آن قسمت از برنامه  اجرا نمی شد.

* من هنرمندانی که برنامه را اجرا کردند تشویق کردم در غیر این صورت بچه ها زیر ۹ سال سن داشتند.

* چه دلیلی داشت که سالن را ترک کنم؟ برنامه برای بزرگداشت روز زن و حضرت فاطمه زهرا (س) بوده و دو هزار نفر از کارمندان شهرداری تهران در آنجا حضور داشتند، من نیز به احترام آنها در آن برنامه شرکت کرده بودم.

* برنامه ریزی طوری بود که من بعد از مراسم هنری به سالن برسم اما چون برنامه آنها با تاخیر شروع شده و به جای ساعت ۹ ساعت ۱۰:۱۵ برنامه را شروع کرده بودند، من برای برنامه هنری هم در سالن بودم.

* به نظر من در عین حال که انتقاداتی به اجرای برنامه وارد است و بهتر بود این قسمت از برنامه حذف شود اما دلیلی برای ترک مراسم وجود نداشت.

* ما قبلا هم گفتیم و از این به بعد هم می گوییم که باید مناسبت‌های عید و شادی را پاس بداریم و برنامه‌های شاد و با نشاط اجرا کنیم اما در عین حال پایبندی به ارزش‌ها و شئون اخلاقی و فرهنگی جزو ضروریات دین و فکر ما است.

* طبیعی است که بعد از اجرای برنامه، با توجه به اینکه عده‌ای ایرادات و انتقاداتی را مطرح کردند، من نیز مجددا تاکید کردم که در هر برنامه فرهنگی و هنری و جشن‌های ملی و مذهبی که از سوی شهرداری اجرا می‌شود باید شئونات و ارزش‌های اسلامی به طور کامل رعایت شود؛ در این مورد خاص هم علاوه بر تذکر داده شده، درخواست کردم گزارش مکتوبی نیز داده شود که آن گزارش را در اختیار مردم قرار می‌دهیم.

* انتقاداتی که وارد شده شاید در یک حدی درست باشد و بهتر بود این بخش از برنامه که از دختربچه ها استفاده کردند، اصلا برگزار نمی‌شد.

  فیلم جنجالی از رقص زنان در برنامه شهرداری تهران | واکنش نجفی و دستور ویژه‌ای که صادر کرد

 

 

  واکنش چمران به حضور نجفی در همایش شهرداری و رقص دختران | بهتر بود مراسم را ترک می‌کرد
  روایت خبرگزاری فارس از جشن شهرداری در برج میلاد با رقص دختران | واکنش شهردار به قبح شکنی‌ها
  واکنش دادستان کل به حواشی مراسم روز زن در برج میلاد | با هنجارشکنان برخورد قانونی شود