درنگ : محمدعلی ابطحی در بازدید از غرفه درنگ در بیست‌وسومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها درباره امید به زندگی در کشور گفت: من معتقد نیستم که باید ناامید بود، هر کسی با تصمیم و اندیشه‌ای که نسبت به زندگی‌اش دارد، می‌تواند امیدواری را در لایف استایل خود تزریق کند. آدم‌ها باید تصمیم بگیرند که ناامید نباشند.

به گفته این سیاستمدار اصلاح‌طلب، هر زمان که مردم در موقعیت و شرایط بغرنجی قرار می‌گیرند باید شرایط بهتر را برای خود فراهم سازند و قطع به یقین هر موقعیتی، شرایط بهتر را در دل خود دارد، پس ناامیدی نباید در مردم رسوخ پیدا کند.

او منشا ناامیدی این روزهای مردم ایران را تلقینی دانست و افزود: بخشی دیگر از ناامیدی مردم مربوط به رصد کردن اخبار در فضای رسانه‌های جمعی است. معمولا رسانه‌های خارجی خبرهای خوشایند و مطلوب کشورشان را منعکس می‌کنند و از مشکلات و بحران‌هایشان سخنی به میان نمی‌آورند، این موضوع باعث می‌شود تا مردم موقعیت اجتماعی و شخصی خود را با دیگر کشورهای جهان مقایسه کنند.

ابطحی با اشاره به این موضوع که گاها بعضی از ناامیدی‌ها به عملی نشدن قول‌ سیاستمداران در جامعه برمی‌گردد، گفت: تصور من این است اگر مردم از تمام قول‌های سیاستمداران قطع امید کنند و لایف استایل شخصی امیدوار کننده‌ای را برای خودشان برنامه ریزی کنند، بسیار موفق‌تر خواهند بود.

  عماد خاتمی: «ژن خوب» بد بود | بابا ۹ تا ۱۷ سالگی من رئیس‌جمهور بود؛ روزهای تلخی بود | مادرم می‌گوید یک سیاستمدار داریم برای هفت پشتمان بس است

او درباره محدودیت‌های جدید اعمال شده برای رئیس دولت اصلاحات نیز به درنگ گفت: جاهای مختلفی که آقای خاتمی می‌توانستند بروند و در معاشرت باشند کاملا قطع شده است و فقط به دفتر کار و منزل‌شان رفت و آمد دارند.