الهام فخاری در گفتگو با درنگ درباره پخش تصاویر زنان سوری در ورزشگاه و عدم صدور مجوز زنان ایرانی برای ورود استادیوم آزادی گفت: به هر حال این تبعیضی است که قبلا هم اتفاق افتاده که زنان دیگر کشورها را به استادیوم برای تماشای فوتبال راه می‌دهند اما این اجازه به زنان و دختران خودمان داده نمی‌شود. فکر می‌کنم این حرکت، کار تازه‌ای نبود اما تصاویر زنان سوری بیش از پیش برخورد گزینشی در ایران را نشان داد.

نماینده منتخب مردم تهران در پنجمین دوره شورای شهر تهران در پاسخ به اینکه زمان مناسب برای ورود زنان ایرانی به استادیوم برای تماشای فوتبال چه موقعی است اظهار کرد: هر زمانی که همه با هم برای مذاکره، تعامل و اصلاح وضع موجود تلاش کنیم، زمان مناسب است و این مساله زمان خاصی نمی‌خواهد. خوشبختانه نمایندگان زن مجلس نسبت به این موضوع اظهارنظر کرده‌اند و چه بسا زنان عضو شورای شهر هم به نمایندگی از زنان شهرهای خود پیگیر این موضوع باشند. فکر می‌کنم راه این ماجرا از تعامل و مذاکره می‌گذرد.

فخاری تاکید کرد: ملاحظات و نگرانی‌هایی که دستگاه‌ها در این خصوص دارند باید با گفتگو و اعتمادسازی برطرف شود. درعین حال یکی دو بار تجربه این کار می‌تواند نگرانی را برطرف کند.

این عضو شورای شهر افزود: تعداد زنان در شورای شهر این دوره نسبت به دوره‌های قبل بیشترشده است و اگر بناست مساله‌ای را مطرح کنیم باید با هماهنگی همه زنان عضو شورای شهر انجام گیرد تا به مواضع مشخص و چاره‌جویی مناسبی در این خصوص برسیم.

  تصاویر زنان سوری در ورزشگاه؛ زنان ایرانی پشت ورزشگاه | دختر سوری که باحجاب شد!

وی اضافه کرد: بسیاری از تغییرات اجتماعی تغییرات گام به گام است و می‌تواند حساسیت‌های دو طرف را نسبت به موضوع کم کند چه بسا بتوان خیلی سریع در این خصوص به نتیجه رسید. وقتی روی چیزی پافشاری و سرسختی نشان دهیم ممکن است مقاومت و عدم پذیرش طرف مقابل را نیز به دنبال داشته باشد.

الهام فخاری به درنگ گفت: تغییرات گام به گامی که با همت مردم در جامعه اتفاق افتاده نویدبخش این موضوع است که با خواست مشترک، همگامی و همکاری همدیگر می‌توانیم زمینه حضور بانوان در ورزشگاه‌ها را فراهم کنیم.

  واکنش‌های چهره‌ها به حضور زنان سوری در ورزشگاه آزادی | خوش به حالت زن سوری!

وی درباره اشک‌های برخی زنانی که پشت درهای استادیوم آزادی ماندند و نتوانستند وارد ورزشگاه شوند گفت: گریه زنان را منفی نمی‌بینم و معتقدم زن‌ها از گریه‌ها و خنده‌هایشان به تغییرات مثبتی در دنیا رسیده‌اند. من هم اگر پشت درهای ورزشکاه می‌ماندم مثل همان زنان دلخور و ناراحت می‌شدم ولی امیدوارم این مسایل ما را ناامید و خشمگین نکند و به سمت یافتن راه حل ببرد.