درنگ: این بازیگر مشهور سینما برای ساختن فیلم تازه خود با نام «آنها اول پدرم را کشتند» از کودکان محلی در کامبوج استفاده کرد. این فیلم روایت واقعی نسل‌کشی خمرهای سرخ در کامبوج از نگاه یک کودک است.

آنجلینا جولی در گفتگویی با مجله «ونیتی‌فر» گفته بود که در مراحل انتخاب بازیگر چطور به بچه‎های فقیر پول می‎دادند و سپس پول را از آنها پس می‌گرفتند تا ببیند واکنش آنها چیست. این مصاحبه با واکنش خشمگین بسیاری از مخاطبان در شبکه‎های اجتماعی مواجه شد و آنجلینا جولی را متهم به سوء‌استفاده از کودکان کردند.

  دیدار آنجلینا جولی با دختران قربانی خشونت‌های جنسی و پناهجویان نایروبی

در این گفت‌وگو آنجلینا جولی توضیح داده است که چطور کارگردان‌ها در مراکز کودکان بی‌سرپرست و زاغه‌نشین‌ها در جستجوی بچه‎ها بودند، به ویژه آنهایی که زندگی سختی را پشت سر گذاشته‌اند. سپس از آنها می‌خواستند تا در یک تمرین

تصویر | سری موک (چپ) نهایتا برای ایفای نقش اصلی انتخاب شد | BBC

شرکت کنند که طی آن ابتدا مقداری پول بدزدند و هنگامی که دستگیر می‌شوند، برای توجیه دزدی دروغ بگویند.

آنجلینا جولی در ادامه به این مجله گفت: نهایتا سری موک – دختری که برای نقش اصلی فیلم انتخاب شد – تنها بچه‌ای بود که مدت زیادی به پول نگاه کرد. وقتی او را مجبور کردند که پول را پس بدهد، احساسات بر او غلبه کرد و گفت که پدربزرگش از دنیا رفته و آنها برای برگزاری مراسم تشییع جنازه‌ای خوب پول ندارند.

آنجلینا جولی در واکنش به انتقادها گفت: از اینکه مردم از توضیح او در مورد روند انتخاب بازیگر برداشت غلطی داشته‌اند به شدت ناراحت است.

او در بیانیه‎ای نوشت: من از اینکه تمرین فی‌البداهه صحنه‌ای از فیلم را طوری توصیف کرده‌اند که انگار واقعیت است بسیار ناراحتم.

اما بسیاری از هواداران جولی در شبکه‎های اجتماعی حمایت خود را از او اعلام کرده‌اند. یکی از هواداران نوشته است: آنجلینا جولی انسان‌دوست است و من معتقدم که او هیچوقت قادر نیست به کودکان ضربه روحی وارد کند.