درنگ :  حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم گفت: ادعای آقای بقایی مبنی بر اینکه آقای احمدی‌نژاد در جلسه بررسی علل و عوامل تنش‌های اقتصادی به ما نفری ۵ سکه بهار آزادی داده است را تکذیب می‌کنم و این ادعا دروغ است.

حمید بقایی در یک فایل تصویری برای توجیه اتهام پرداخت پاداش‌ها و هدایای خارج از قانون به برخی افراد گفته است: «یکی از موارد پرداخت این هدایا به عزیزانی بود که در اوج تحریم‌ها تا پاسی از نصف شب در جلسات مربوطه حضور داشتند. مقرر شد پنج سکه به آنها پرداخت بشود. آقایان باهنر، حسین طائب، فیروزآبادی، عزیز جعفری، رئیسی، اژه‌ای، مصباحی مقدم و سعید جلیلی سکه طلا دریافت کردند و رسیدی هم ندادند.»

  اظهارات دادستان درباره احمدی‌نژاد | فیلم دولت بهار با کپشن عجیب | واکنش کوچک‌زاده

همچنین دفتر حجت الاسلام رئیسی ادعای بقایی در مورد اهدای سکه را تکذیب کرد. پس از ادعای حمید بقایی مبنی بر اینکه در جلسه‌ای در زمان دولت دهم با حضور رئیس جمهور وقت به افراد حاضر در جلسه از جمله حجت‌الاسلام رئیسی، سکه اهدا شده است، دفتر حجت الاسلام رئیسی اعلام کرد که این موضوع کذب محض است و از اساس صحت ندارد.

  تصاویر بست نشینی احمدی‌نژاد و یارانش در حرم عبدالعظیم | واکنش رئیس دادگستری

محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه‌قضاییه نیز گفت: دروغ محض است. در آن تاریخ‌ها اصلا جلسه‌ای با این ترکیب تشکیل نشده است. تمام آن جلسات یا صوتی-تصویری است یا فقط صوت، اینها مربوط به دولت دهم است و اصل این ترکیب دروغ است. مگر اینکه او باز قاطی کرده و چیزهایی را به چیزهایی چسبانده باشد.

سپاه نیز با بیانیه‌ای اعلام کرد که از بقایی شکایت می‌کند.

  جزئیات شکایت سپاه از حمید بقایی