سریع‌ترین خودروی جهان در راه است؟ | سرعت بیش از ۴۰۰ کیلومتر

شاسی F5 پوشیده شده از فیبر کربن است٬ و تمام بدنه خودرو از مواد سبک وزن ساخته شده است و دلیل براق بودن بدنه اش همان طور که در تصاویر مشخص است. نیز همین موضوع است.

ضریب کشیدگی هوا-میزان جریان هوای عبور از روی خودرو  (  The Drag Coefficient )  در F5 معادل ۰٫۳۳CD است٬ در حالی که این عدد در نسل قبلی معادل ۰٫۴۴CD و در بوگاتی شیران  ۰٫۳۸CD است.

تنها ۲۴ مدل قرار است که از این خودرو ساخته شود و هر کدام قیمتی معادل ۱.۶ میلیون دلار خواهند داشت که با اپشن هایی که می توان اضافه کرد تا ۲ میلیون دلار قابل افزایش است.

توقع هایبرید بودن از هنسی نداشته باشید. جان هنسی در مصاحبه ای گفت “ من ناخالصی ندارم”. “ من از عملکرد ساده بیشتر استقبال می کنم٬ البته مخالف سیستم های دوگانه نیستم ولی آن ها برای خودروساز ها در ابعاد بزرگ است نه ما”.

توان خروجی این خودرو از یک موتور ۷.۴ لیتری تویین توربو V8 معادل ۱۶۰۰ اسب بخار است و گشتاوری معادل ۱۷۶۲ نیوتن-متر است. تمام این قدرت به لاستیک های میشیلان Pilot Cup 2 در عقب توسط جعبه دنده تک کلاچه ۷ سرعته منتقل می شوند. در این مدل امکان انتخاب گیربکس دستی نیز فراهم شده است که البته خود هنسی آن را به دلیل سختی کار پیشنهاد نمی کند.

زمانی که هنسی را در حالت Vmax قرار دهید٬ باله عقب برای بهبود ایرودینامیک ارتفاعش کمتر می شود و قادر خواید بود در زمان کمتر از ۱۰ ثانیه به سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت دست یابید و کمتر از ۲۰ ثانیه به ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت برسید٬ که چند ثانیه ای سریع تر از کوئنیگزگ آگرا RS و بوگاتی شیران است.

داخل کابین پوشیده شده از چرم مرغوب٬ فیبر کربن و آلکانترا است و احتمالا از رابط کاربری اپل در آن استفاده خواهد شد. هنسی نیز در مورد فضای سرنشینان گفته است که هیچ نگرانی وجود ندارد و اولین مشتری ما که یک فوتبالیست با هیکلی نسبتا متعادل و کمی درشت است و خودرو برای او کاملا اندازه و جادار است.

تنها ۲۴ مدل قرار است که از این خودرو ساخته شود و هر کدام برچسب قیمتی معادل ۱.۶ میلیون دلار خواهند داشت که با اپشن هایی که می توان اضافه کرد تا ۲ میلیون دلار قابل افزایش است. خریداران این خودرو نیز شانس این را خواهند داشت که توسط خود جان هنسی ماشین خود را تحویل بگیرند.

در ادامه نیز می توانید ویدیو مخصوص به این ابرخودرو افسانه ای را مشاهده نمایید.