درنگ: وقتی «سلیکون ولی» شروع به ساختن اپلیکیشن‌هایی برای سلامت بانوان کرد یکی از دیدگاه‌هایش ساخت برنامه‌ای درباره دوره قاعدگی زنان بود. «همدم» اپلیکیشنی است که برای بانوان ایرانی طراحی شده و همان سرویس‌ها را می‌دهد. این اپ همچنین درباره مسائل جنسی معمول که زنان باید قبل از ازدواج آن‌ها را بدانند توضیحاتی داده است و سعی دارد آن‌ها را بیشتر با حق و حقوقشان آشنا کند.

کارشناسان معتقدند این برنامه مخصوصا برای ایرانی‌ها بسیار مفید خواهد بود و زنان می‌توانند با استفاده از گوشی تلفن هوشمندشان اطلاعات لازم را به دست آورند.

سازنده این اپ درباره آن گفته است: همدم برنامه‌ای برای بررسی شرایط پریود بانوان است که اطلاعات جامعی هم درباره قاعدگی دارد. در طراحی این برنامه سعی شده به همه جنبه‌های مورد نیاز بانوان ایرانی توجه شود. این برنامه برای گوشی‌های اندروید در دسترس است.

همدم تا امروز حدود ۲۰ میلیون کاربر در ایران دارد. همدم اولین برنامه ردیابی پریود در ایران است که از تقویم ایرانی استفاده کرده و هیچ قسمت یا موردی در آن وجود ندارد که مناسب افراد زیر ۱۸ سال نباشد. برای همین منظور اطلاعاتی که درباره آزمایشات شخصی نوشته شده بدون عکس است.