درنگ: خانه‎تان را خوب بررسی کنید. در آن پرده‎ای دارید که نخ یا طناب آویزی برای جمع کردن داشته باشد؟ این طناب می‎‏تواند در عرض ۱۵ دقیقه باعث خفگی بچه‎ها شود. به همین دلیل موسسه سلامت کانادا از خانواده‌ها خواسته یا آن‌ها را از دسترس کودکان دور نگه دارند یا از روش دیگری استفاده کنند.

یک مقام مسئول در این باره توضیح داده که سال گذشته برخی از مرگ‎ها به دلیل پیچیده شدن این سیم یا طناب به دور گردن کودکان و خفگی آن‌ها بوده است. این اتفاق بیشتر برای کودکان یک تا ۴ سال رخ داده است چون در این سن والدین تلاش می‌کنند برای افرایش اعتماد به نفس کودکان، آن‎ها را در خانه آزاد بگذارند تا کم کم استقلال پیدا کنند. مشکل اصلی اینجاست زمانی که این سیم دور گردن کودکان پیچیده می‎شود دیگر نمی‌دانند چطور می‎تواند از آن رهایی یابند.

اولین اقدام باید این باشد که اتاق خواب کودکان ایمن‎سازی شود و هرگونه سیم و طناب و چیزی مشابه از آن حذف شود چون بچه‌ها زمان زیادی را آنجا می‎گذرانند و معمولا قبل از بیدار شدن والدینشان از خواب بیدار می‎‏شوند. مکان مهم بعدی که باید ایمن‌سازی شود نشیمن و پذیرایی است. کودکان معمولا در طول روز آنجا هستند.

یکی دیگر از کارهایی که می‎توان انجام داد این است که این نخ را بالا برد و به جایی وصل کرد که در دسترس کودکان نباشد. اما باید مراقب بود با رفتن روی صندلی و چیزی شبیه این دوباره دسترسی به آن ممکن نباشد.