درنگ: صبح‎ها که می‎خواهید برای صبحانه نوتلا را با نان تست میل کنید عذاب وجدان ندارید چون شنیده‌‏اید که این شکلات کاملا سالم است. دوست نداریم باورتان را خراب کنیم اما وقتی این نوع خوراکی را روی نان تست پخش می‏‌کنید، در واقع اصلا خوراکی سالمی را برای خوردن آماده نمی‌‏کنید. با این کار شما در حال خوردن یک میز شکلات در هنگام صبحانه هستید.

یک شیشه نوتلا تنها از ۵ ماده تشکیل شده است: کاکائو، روغن پالم، فندق، شکر و سرشیر پودر شیر. این محصول بسیار خوشمزه است، به شکلی که کمتر کسی در دنیا آن را دوست ندارد و معمولا آنقدر از سلامت بودن آن گفته می‌‏شود که حتی مادران هم خوردن آن را هر روز صبح به فرزندانشان توصیه می‏‌کنند.

طبق نوشته روی خود شیشه نوتلا، هر شیشه از این محصول شامل ۲۱ گرم شکر در ۳۷ گرم از محصول است. دومین ماده‎ای که بیش از بقیه در آن استفاده شده روغن پالم است که چربی خالص است. در نتیجه کمترین مقدار آن فندق است.

«فررو» کمپانی سازنده نوتلا درباره این محصول گفته است: یکی از اعتقادات ما درباره ارزش‎های غذایی این است که حجم کم پروتئین به مردم کمک می‏‌کند که از غذای مورد علاقه‌‏شان لذت ببرند و البته بهتر است همیشه میانه‌روی در استفاده از هر نوع خوراکی وجود داشته باشد. اطلاع‌‏رسانی ارزش‎های غذایی روی تمامی محصولاتمان هم برای مشتریان این شرایط را فراهم کرده تا با اطلاع انتخاب کنند و بتوانند محصولی که مناسب سبک غذایی‏شان است را خریداری کنند.