وضعیت خاموشی شهرهای استان تهران

درنگ :  حاجی رضا تیموری مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران با بیان اینکه مشکل رفع خاموشی شهرستان‌های تهران به دلیل مسدود شدن راه‌ها است گفت: وصل برق برخی مشترکان که در پی شکستن و افتادن درختان بر روی شبکه برق دچار خاموشی شده‌اند به دلیل انسداد راه‌ها با تاخیر انجام می شود.

وی تاکید کرد: به‌هرحال وقتی درختان بر اثر سنگینی برف شکسته و روی شبکه برق می‌افتند و پارگی سیم‌ها و کابل‌ها رخ می‌دهد، زمان لازم می‌خواهد تا این مشکل برطرف شود.

وضعیت هوای تهران در روزهای آینده

احمد وظیفه کارشناس هواشناسی درباره پیش بینی وضعیت هوا گفت: بارش برف پیش بینی شده بود اما انتظار این حجم از برف را نداشتیم. حدود ۳۰ سانتیمتر برف در تهران باریده است.

وی اضافه کرد: با پایان یافتن بارش‌ها، دمای هوا نیز کاهش خواهد یافت. دیشب دمای هوا در تهران ۳- درجه بود که پیش بینی می‌شود با خروج سامانه بارشی امشب دمای هوا در تهران به حدود ۶- تا ۷- درجه برسد. این وضعیت سبب سرمای شدید و یخ زدگی معابر می‌شود.

وظیفه تاکید کرد: یخ زدگی معابر به ویژه در معابر شمالی تهران و خیابان‌های شیب دار می‌تواند مشکلات زیادی را در تردد عابران پیاده و همچنین خودروهای سواری ایجاد کند.

این کارشناس هواشناسی تاکید کرد تا ۱۰ روز آینده پیش بینی بارشی در تهران نشده است.

دمای ۲۸ استان کشور به صفر و زیر صفر می‌رسد

سازمان هواشناسی نیز اعلام کرده است: آسمان تهران فردا کمی ابری تا نیمه‌ابری همراه با مه صبحگاهی و وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران یک و ۷- درجه خواهد بود. روز آینده کمینه دمای ۲۸ استان صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

 

احتمال افزایش مرگ‌های ناشی از سرمازدگی به دلیل سرما

پزشکی قانونی کشور نیز اعلام کرد: با تداوم بارش برف و پیش‌بینی برودت هوا، احتمال افزایش مرگ بر اثر سرمازدگی به ویژه در مورد افرادی که بی سرپناه بوده و یا در راه مانده‌اند، وجود دارد. به هم میهنان هشدار می‌دهیم در استفاده از دستگاه های گرمایشی نکات ایمنی و استاندارهای لازم را جهت پیگشیری از هر گونه حادثه از جمله مرگ ناشی از مسمومیت با گاز منوکسیدکربن مورد توجه قرار دهند. در ۹  ماهه سال جاری ۴۱۴ نفر بر اثر مسمومیت با گاز منوکسید کربن در کشور جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۱۹۴ نفر در فصل پاییز جان باخته‌اند. به هم‌وطنان توصیه می‌شود در صورت مشاهده افراد بی خانمان در سطح شهر با شهرداری ها تماس بگیرند تا نسبت به جمع‌آوری و رسیدگی به وضعیت این افراد اقدام شود.

استاندار تهران: ببخشید در برف ماندید

مقیمی استاندار تهران نیز از تمام کسانی که دیشب در جاده‌های برفی دچار مشکل شدند عذرخواهی کرد!

 

  تصویر عجیب صف مردم در بی‌آرتی | این هم از وضعیت حمل و نقل عمومی در تهران برفی
  غافلگیری معنی ندارد | اواسط هفته گذشته به تمام دستگاه‌ها هشدار دادیم | تصویر سند هشدارها
  فیلم | پاسخ عجیب و قابل تامل سخنگوی راهداری به سوال مجری تلویزیون | سکوت مسئول و واکنش مجری را ببینید
  تصویری جالب از میزان ارتفاع بارش برف در فرودگاه امام خمینی (ره)
  فیلم | مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل شدند | آخرین وضعت تعطیلی ادارات از زبان استاندار تهران
  تصویری نادر از وضعیت یک هواپیما در باند برفی فرودگاه مهرآباد | مردد بین رفتن و ماندن!