همزمان با آغاز تابستان بازار سفرهای داخلی و خارجی هر چند کوتاه داغ شده است و بسیاری از مسافران سفر به خارج از کشور را برای خود برنامه ریزی کردند. بر همین اساس هزینه ۶ توری که از مقاصد پرطرفدار ایرانیان است مورد بررسی قرار گرفت. تور سفر به گرجستان، روسه ، سوئیس، دبی، اتریش و کوش آداسی از مقاصد پرطرفدار مسافران ایرانی‌هاست.

  هزینه و بهترین زمان سفر به ۹ نقطه دنیا که بین ایرانی‌ها طرفدار دارند
  هشدار به مسئولان در آغاز فصل گردشگری | تورهای خارجی به صرفه‌تر هستند

 

تور گرجستان

تور گرجستان برای اواسط تیرماه از حدود ۸۵۰ هزار تومان آغاز می شود و تا حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان ادامه دارد. اما تورهای ترکیبی تفلیس و باتومی که از بنادر زیبای گرجستان به شمار می رود با قیمت حدود یک میلیون و ۶۰۰ تا یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به تناسب مدت زمان ارائه می شود. تور گرجستان در حال حاضر به لحاظ هزینه یکی از بهترین گزینه ها برای سفر شما خواهد بود.

 

تور روسیه

تورهای روسیه عمدتا به مقاصد مسکو و سن  پترزبورگ هستند که غالبا به صورت ترکیبی ارائه می شوند. تورهای مسکو + سن پترزبورگ نیز از محدوده  ۳ میلیون تومان تا ۶ میلیون تومان برای تابستان ارائه می شوند. همچنین اگر تور مسکو به تنهایی در دامنه قیمتی۳ میلیون تا ۴ میلیون تومان است البته برای ۴ روز تا یک  هفته اقامت.

 

تور سوئیس

تورهای سوئیس نیز برای ۵ شب اقامت حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان برای شما هزینه دارد که البته برای مدت اقامت بیشتر این نرخ تا حداکثر ۵ میلیون تومان هم می رسد.

 

تور دبی

هزینه تورهای دبی نیز برای مدت ۳ شب اقامت با قیمت حدود یک میلون و ۱۰۰ هزار تومان ارائه می شود که در زمره تورهای کم هزینه قرار دارد.

 

تور اتریش

تور اتریش هم از تورهای تقریبا کم هزینه است. هزینه های تور اتریش حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است. این هزینه برای یک هفته اقامت در این کشور است.