درنگ : برای دوستداران هیجان، هالووین نوعی تعطیلات است. راه‌های زیادی هم برای این مراسم وجود دارد. می‎توان لباس ترسناک پوشید و در خیابان‌ها ادای افراد مرده متحرک را در آورد یا با خانواده جشن دورهمی گرفت و با اشیاء ترسناک ادا درآورد. اما این بار برای امریکایی‌ها تجربه‎ای جدید امکان‌پذیر است. در روزهای ۳۰ و ۳۱ اکتبر کسانی که به اندازه کافی شجاع هستند این شانس را دارند که برای یک شب در یکی از سلول‎های زندان «آلکاتراز» اقامت داشته باشند. کسانی که نمی‌دانند بهتر است بدانند آلکاتراز یکی از خطرناک‌ترین زندان‌های امریکا است که افرادی مانند آلکاپون در آن هستند.

برگزاری چنین مراسمی را سان فرانسییکو دانگون به عهده دارد. این تور ترسناک ابتدا گشت و گذاری ۶۰ دقیقه‌‏ای در زندان دارد که افراد با آینه‎های شکسته، چترهای باز، سایه گربه‌های سیاه و … رو به رو می‌‏شوند.

پیش از این هم چنین تورهایی برای گردش در آلکاتراز برگزار شده بود اما این اولین بار است که افراد عادی فرصت پیدا می‎کنند که در سلول‎های آن اقامت داشته باشند.

پیش از شرکت کردن در این طرح به افراد توضیح داده می‎شود که قرار است شب سختی را بگذرانند و در سلول‎ها وسایل آسایشی وجود ندارد و حتی شاید تخت‌های آن هم برای خوابیدن مناسب نباشند. مبلغی که برای شرکت در این تور از افراد گرفته می‌‏شود در ازای هر نفر ۶۶۶ دلار است.