واقعیت افزوده یک نمای فیزیکی زنده، مستقیم یا غیرمستقیم است، که عناصری را پیرامون دنیای واقعی افراد اضافه می‌کند. این عناصر بر اساس تولیدات کامپیوتری که از طریق دریافت و پردازش اطلاعات کاربر توسط سنسورهای ورودی مانند صدا، ویدئو، تصاویر گرافیکی یا داده‌های GPS می‌باشد ایجاد می‌شود.

اخیرا طی گزارشی که از نیانتیک (سازنده بازی پوکمون گو) آمده است٬ این شرکت قصد دارد به برنامه نویسان اجازه دهد تا از پلتفرم واقعیت افزوده آنها در راستای توسعه برنامه ها استفاده کنند. این پلتفرم را شرکت نیانتیک با عنوان آکلوژن برای نمایش دنیای واقعی نام گذاری کرده است که همواره در حال بهبود و توسعه می‌باشد و برای نمایش چگونگی عملکرد این پلتفرم آنها فیلمی کوتاه از نحوه عملکرد آن منتشر کرده‌اند.

این کمپانی از یک سری تکنیک‌های یادگیری ماشین برای ساخت این پلتفرم استفاده نموده است و به کمک آن میتوان اشیاء مجازی را در پشت اجسام در دنیای واقعی مشاهده یا پنهان نمود این ویژگی به شخصیت های پوکمون این امکان را می‌دهد تا در دنیای واقعی به حرکت درآیند و حتی در پشت درختان و گیاهان مخفی شوند حتی این شخصیت‌های مجازی می‌توانند در بین اجسام متحرک نیز حرکت کنند و پشت آنها پنهان شوند که در نوع خود بسیار جالب به نظر می رسد.

در زیر بخشی از واقعیت افزوده در حالت استاندارد را می توانید مشاهده کنید:

 

و در اینجا فیلمی از یک واقعیت افزوده با تکنیک آکلوژن ساخته شده توسط شرکت نیانتیک را می توانید مشاهده کنید.

جان هانک، مدیر عامل شرکت نیانتیک، به تازگی در جلسه ای در دفتر مرکزی سان فرانسیسکو به خبرنگاران گفت:

” این تنها یک تجربه اولیه و مفهومی از تکنولوژی واقعیت افزوده با تکنیک آکلوژن می‌باشد و شرکت نیانتیک یکی از پیشگامان در زمینه ساخت و توسعه تکنولوژی واقعیت افزوده می باشد که به وسیله این تکنولوژی می توان تحولی بزرگ در بازی های نسل آینده ایجاد نمود”

در حال حاضر مشخص نیست چه زمانی این تکنولوژی وارد دستگاه های واقعیت افزوده میشود اما شرکت نیانتیک در حال توسعه و پیشرفت برای نزدیک تر کردن آن به دنیای واقعی هستند