درنگ : برای هر کسی در زندگی حداقل یک بار پیش آمده که پیامی را به اشتباه برای کسی بفرستد یا حداقل پیامی را بفرستد که بلافاصله بعد از ارسال آن پشیمان شود. در گذشته هیچ راهی برای جبران این موضوع وجود نداشت و افرادی که چنین اشتباهی را می‏‌کردند امیدوار بودند که یا از سوی طرف دیگر بلاک شده باشند یا این که بلافاصله بعد از آن‌ها طرف مقابل پیام‌‏های بسیاری دریافت کند تا فراموش کند پیامشان را بخواند.

اما اخیرا برنامه‌ای نوشته شده است که امکان بازگرداندن پیام را به شما می‎دهد. البته مکانیزم آن به گونه‌ای است که شما زمانی را برای دریافت پیام توسط طرف مقابل تنظیم می‌کنید. برای مثال تنظیم می‌کنید که پیام شما ۶۰ ثانیه بعد از زدن گزینه ارسال برای طرف مقابل فرستاده شود.

نام این اپلیکیشن «تفکری دوباره» یا «On Second Thought» است. برای استفاده آن لازم نیست حتما طرف مقابل که پیام شما را می‌‏گیرد آن را داشته باشد و از طرفی به شما این امکان را می‎دهد که دوباره پیام فرستاده شده را بازگردانید و آن را ویرایش کرده و دوباره ارسال کنید.

این برنامه فعلا در دسترس افرادی که گوشی آیفون دارند نیست و در اپل استور یافت نمی‏‌شود. اما دانلود آن از طریق گوگل‎پلی برای گوشی‎های اندرویدی امکان‏پذیر است.

شما می‏‌توانید این برنامه را از اینجا دانلود کنید.