نام گذاری شرکت خودرو سازی هیوندای برای مدل سانتافه همیشه کمی گیچ کننده به نظر می رسید به این دلیل که این شرکت برای دو مدل SUVبا سایز های متفاوت و دو نام متفاوت اما نزدیک به هم در نظر می گرفت اما این شرکت برای سال ۲۰۱۹ این مشکل را برطرف خواهد نمود به این صورت که مدل ۵ صندلی با پسوند اسپورت در سال۲۰۱۹ با حذف پسوند آن به عنوان سانتافه شناخته می شود و مد۳ سه ردیف صندلی با عنوان سانتافه XL    نام گذاری خواهد شد البته لازم به ذکر است ممکن است این نام از طرف شرکت هیوندای مورد تغییر قرار گیرد.

این طور که به نظر می رسد SUVجدید هیوندای علی رغم قیمت پایین آن نسبت به رقبا به تعداد زیادی از امکانات مجهز خواهد بود و قرار است در تابستان جاری به قیمت پایه ۲۶٫۴۸۰ دلار به فروش برسد.

قیمت پایه برای مدل SE 2.4در نظر گرفته شده است که دارای امکانات ایمنی و راحتی جدید و استاندارد می باشد که از جمله به سیستم هشدار برخورد در جلو و عقب خودرو، سیستم جلوگیری از برخورد با نقاط کور خودرو، سیستم هوشمند در مواقع وجود ترافیک، سیستم هوشمند حرکت بین خطوط، سیستم توقف و حرکت، کروز کنترلر،پشتیبانی از اندروید آتو و اپل کارپلی می توان اشاره نمود.

این خودرو قرار است در مدل های مختلف با تفاوت در حجم موتور عرضه شود به این ترتیب مدل های پایه و رده متوسط دارای موتور ۲٫۴ لیتری ۴ سیلندر هستند در حالی که مدل های بالاتر که از قیمت ۳۸٫۰۸۰ دلار شروع می شوند دارای موتور ۲ لیتری چهار سیلندر مجهز به توربوشارژ خواهند بود.

هر دو نسخه از این خودرو دارای جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک خواهند بود. مدل دیزلی ۲/۲ لیتری توربوشارژ نیز برای بازار برخی از کشور ها در نظر گرفته شده است.ضمن اینکه با تکنولوژی جدید توقف و حرکت ( این سیستم در مواقعی که خودرو به ایست کامل می رسد آن را خاموش نموده و برای حرکت دوباره استارت می زند و موتور شروع به حرکت میکند) میتواند مصرف سوخت را به حداقل برساند.

یکی دیگر از برتری های سانتافه ۲۰۱۹ قیمت ناچیز آن در مقایسه با رقبا می باشد این خودرو از بسیاری  مدل های همتراز دیگر شرکت ها از جمله فورد ادج، نیسان مورانو، کیا سورنتو قیمت پایین تری دارد.

طبق گزارشتان منتشر شده علاقه مندان به این مدل از هیوندای میتوانند در همین تابستان آن را خریداری نمایند.