درنگ: خودروی جدید لیف (Leaf) به معنی برگ، می‌تواند با یکبار شارژ مسافتی برابر ۲۴۰ کیلومتر را طی کند و این یعنی ۶۴ کیلومتر بیشتر از مسافت قابل پیمایش در مدل قدیمی این خودرو.

با این‌همه برد مسافت نیسان لیف جدید باز هم کمتر از رقبای اصلی این خودرو یعنی خودروهای برقی تسلا و GM است. دیگر تغییرات ایجاد شده در این مدل جدید بهبود در فناوری خودران و طراحی جدید‌تر خودرو است.

  نتیجه رقابت خودروی پورشه با تسلا را ببینید

خودروی لیف به عنوان پرفروش‌ترین خودروی برقی جهان با رقابتی شدید در بازار درحال توسعه خودروهای پاک مواجه است که بخشی از شدت گرفتن این رقابت ناشی از دشوارتر شدن استاندارد‌های تولید آلودگی‌های سوختی در گوشه و کنار جهان است.

فروش نیسان جدید از ماه اکتبر در ژاپن و از سال جدید میلادی در دیگر کشورهای جهان آغاز خواهد شد. علاوه بر افزایش طول عمر شارژ باتری، دستیار پارک و رانندگی تک پدالی از دیگر قابلیت‌های افزوده شده به این خودروی جدید هستند. با همین یک پدال می‌توان خودرو را به حرکت درآورد،‌ سرعت آن را افزایش یا کاهش داد و آن را متوقف کرد و سیستم دستیار پارک نیز به راننده در پارک کردن در فضاهای دشوار کمک خواهد کرد. قیمت پایه نیسان جدید ۲۲۲۲۰ پوند خواهد بود.

در مقایسه با نیسان، خودروی تسلای ۳ با هربار شارژ ۳۵۴ کیلومتر و چووی بولت شرکت جی ام ۳۸۳ کیلومتر مسافت را طی می‌کنند درحالی که قیمت پایه این دو خودرو به ترتیب ۲۶۸۵۰ و ۲۹۱۵۰ پوند است.

  تسلا ایکس؛ ایمن‌ترین خودروی جهان معرفی شد

با این‌همه خودروی لیف یکی از اولین خودروهای برقی و پرفروش‌ترین خودروی برقی در جهان است که ساخت آن از سال ۲۰۱۰ آغاز شده‌ است و تاکنون بیش از ۲۸۰ هزار دستگاه  از این خودرو به فروش رفته‌است.

  ادعای عجیب هیوندای | تولید بهترین خودروی هیبریدی دنیا
leaf

 

leaf

 

leaf

 

leaf