اخیرا این شرکت خودروسازی بریتانیایی از مدل M500 سوپراسپورت خود در نمایشگاه سرعت گودوود رونمایی کرد.این مدل جدید قرار است در سال ۲۰۱۹ وارد خط تولید شرکت نوبل شود.

البته نسخه نمایش داده شده در گودوود یک نمونه اولیه بوده و به صورت ماکت طراحی شده است در واقع M500 قرار است از یک موتور ۳٫۵ لیتری تویین توربو شش سیلندر ساخت شرکت فورد بهره مند شود این موتور که پیش از این در نمونه هایی مانند GTسوپراسپرت و F150رپتور نیز مشاهده شده است به یک سیستم انتقال قدرت اتوماتیک دو کلاچه مجهز خواهد شد.

قدرت این موتور چیزی در حدود ۵۰۰ اسب بخار معادل ۴۱۰ کیلووات تخمین زده شده است البته همانطور که می دانیم شرکت نوبل مدل M500 را قرار است به عنوان یک نسخه ارزان تر از مدل M600روانه بازار کند به همین دلیل این مدل چیزی حدود ۱۱۰ اسب بخار از برادر بزرگتر خود کمتر دارد.

البته با وجود ضعیف تر بودن موتور اما در طراحی و ساخت، کاملا از M600بهتر خواهد بود و خطوط ظاهری روی بدنه خودرو که اولین بار در سال ۲۰۱۰ طراحی شده بود مورد بازنگری قرار گرفته است.

بدنه این خودرو از مواد فایبر گلاس تشکیل شده است و سازندگان آن برخلاف طراحی مدل M600از فیبرکربن در ساخت بدنه آن استفاده ننموده اند به همین دلیل انتظار می رود وزن آن حدود ۱۲۵۰ کیلوگرم باشد البته این خودرو بیشتر برای استفاده شهری و روزمره ساخته شده است.

پیتر بوتوود، رئیس شرکت نوبل گفته است:

” مدل نوبل M500 در حال حاضر در بخش اولیه طراحی و توسعه می باشد و احتمالا نسخه نهایی آن زود تر از سال ۲۰۱۹ تولید نخواهد شد”