درنگ : این طرح جدید از بنای دفتر مرکزی روی خط مرزی مکزیک و آمرکا خبر می‌دهد که سه شهر و دو کشور را به هم متصل می‌سازد. این مجتمع دو ملیتی در نقطه اتصال شهر‌های ال پاسو در تگزاس، ژوآرز در مکزیکو و لاس‌کروسس در نیومکزیکو بنا خواهد شد.  این طرح توسط شرکت مکزیکی MVEDA و انجمن صنعتی مرزها ارائه شده‌ و در انتظار تایید است.

دفتر مرکزی مرزی آمازون
در طرح دفتر مرکزی مرزی آمازون بنا روی خط مرزی مکزیک و آمرکا قرار دارد که سه شهر و دو کشور را به هم متصل می‌سازد

این طرح می‌تواند مرز‌های فناوری را در دورانی که آمریکا و مکزیک برسر مرز با یکدیگر درگینددرگیرند،‌ جا‌به‌جا کند.

این مجتمع از هفت ۶ ضلعی تشکیل خواهد شد درحالی که مرز آمریکا-مکزیک دقیقا از میان آن عبور خواهد کرد. این سازه با وسعتی برابر ۷۰ هزار هکتار از دفاتر اداری، پارک‌ها، مسیرهای دوچرخه‌سواری و فروشگاه برخوردار خواهد بود. همچنین در این طرح چند نیروگاه بادی و خورشیدی نیز درنظر گرفته شده‌ است که می‌توانند نیروی مورد نیاز اکثریت مجتمع را تامین کنند.

دفتر مرکزی مرزی آمازون

ایستگاه‌های مرزبانی آمریکا و مکزیک در این مجتمع مرکزی حضور خواهند داشت اما جزئیات بیشتری درباره حفظ امنیت این مرکز ارائه نشده‌ است. به گفته شرکت MVEDA درصورتی که این طرح اجرا شود، می‌تواند اقتصاد دو کشور را بهبود بخشد.

یکی از وعده‌های انتخاباتی جنجال برانگیز دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا ساختن دیوار مرزی با مکزیک به منظور جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی و همچنین رفت و آمد تبهکاران و معامله‌گران مواد مخدر بوده‌ است.

  نحوه برخورد مدیران شرکت‌های بزرگ فناوری در ملاقات با ترامپ | پیشنهاد مدیر اپل
  چهره‌های مطرح دنیا چقدر می‏‌خوابند؟ | از جنیفر لوپز و ترامپ تا موسسان توییتر و آمازون

در حالیکه منتقدان این طرح، علاوه بر خرده‌گیری از ایجاد حصار بین ملت‌ها، هزینه احداث چنین دیواری را در مقایسه با کارآیی آن معقول نمی‌دانستند، آقای ترامپ گفته بود که دولت مکزیک را وادار می‌کند هزینه آن را تقبل کند، درحالی که مقامات مکزیکی هرگز زیر بار پرداخت این هزینه نرفته‌اند و در عین حال اجرای این وعده تاکنون آغاز نشده‌است.