درنگ :  از حضور در اردوی تیم والیبال نشسته ایران گرفته تا تماشای دیدار فوتسال ایران و ایتالیا از نزدیک بخشی از حضور او در فعالیت‌های ورزشی است. همکاری با خواهران منصوریان قهرمانان ووشوی ایران باعث شد تا حضور کرامتی در ورزش بانوان پررنگ‌تر هم بشود. صفر تا سکو فیلمی است که به زندگی خواهران منصوریان می‌پردازد که یکی از تهیه‌کنندگان آن مهتاب کرامتی است. برنده سیمرغ بلورین بیست‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر به تازگی حمایت از معصومه تاجیک قهرمان موی‌تای ایران را در برنامه خود قرار داده است.

کرامتی درباره اهدافی که در این چند سال حضور در کنار ورزش زنان دنبال کرده است، سخن گفت.

  دستگیری ۲ هوادار دختر هنگام ورود به ورزشگاه مشهد در بازی پرسپولیس | ریش و سبیل جواب نداد

بخشی از این گفتگو را در ادامه بخوانید:

*ما فقط می‌توانیم در حد جریان‌سازی عمل کنیم، نمی‌توانیم جهان را تغییر دهیم، ولی در حد خودمان می‌توانیم قدم برداریم. من تلاش می‌کنم این اتفاق بیفتد و بتوانم از خانم‌های ورزشکار و بانوانی که می‌خواهند پیشرفت کنند، حمایت کنم. ورزش بانوان قطعا کمتر به آن توجه می‌شود، کمتر دیده می‌شود. بنابراین ما این عرصه را انتخاب کردیم تا بتوانیم این خلأ‌ها را پر کنیم.

* برای حمایت از ورزش زنان باید کارهای زیادی انجام داد و با کار گروهی می‌توان با چالش‌های این عرصه روبه‌رو شد.

*می‌دانید چه اتفاقی می‌افتد؟ زمانی که یک تیم کنار هم قرار می‌گیرند حتما باید دغدغه‌های مشترک داشته باشند. همه ما در تیم فیلم «صفر تا سکو» به این موضوع یعنی حمایت از بانوان و حمایت از بانوان ورزشکار توجه داشتیم وگرنه سه سال، سه‌ سال‌ و‌ نیم برای ساخت یک فیلم زمان نمی‌گذاشتیم. آدم‌های هم‌سلیقه کنار هم قرار گرفتند، تمام تلاششان را کردند، از تمام توانشان بهره بردند که بتوانند در این عرصه مفید باشند.

* در عرصه ورزش بانوان چالش‌های زیادی داریم. ورزش زنان، حضور زنان در ورزشگاه، تمام اینها حق بانوان‌اند. خانم‌های ما باید به این اهداف برسند. باید به این عرصه توجه شود؛ نه با شعار بلکه با عمل. رسیدن به این اهداف مهم زمان‌بر است ولی قطعا، صددرصد شدنی است.